Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Możliwe burze i deszcz. Będzie chłodniej [PROGNOZA POGODY]

Na szczęście wczorajsze prognozy dotyczące groźnych zjawisk atmosferycznych nie sprawdziły się. Burze przeszły nad regionem świętokrzyskim niosąc silniejsze opady oraz słabe błyski i grzmoty, ale nie były groźne.

Autor: Marek Stefaniec

02.08.2021 06:29

image   Fot. Anita Banaś / Radio Kielce
Komentarze

Dolina fali górnej „prowadząc” ze sobą chłodniejsze powietrze zatrzymała się nad Francją i dalej zaczęła się „rozpychać” na wschód obejmując chłodniejszymi masami powietrza również Polskę. Izoterma na wysokości 1,5 km dzisiaj i w następnych kilku dniach nie przekroczy 12°C, co przy ziemi da temperaturę dziś, jutro i pojutrze w ciągu dnia nie wyższą niż 22- 23°C.

Poza tym dzisiaj pogoda dużo spokojniejsza, ze zmiennym zachmurzeniem, choć niewielka ilość energii potencjalnej może wygenerować słabe zjawisko burzowe w godzinach popołudniowych. Ciśnienie po nocnym spadku wróci do „normy" i wzrośnie w godzinach popołudniowych do 1013 hPa. Wiatr umiarkowany powieje z zachodu z maksymalną prędkością do 45 km/h.

Najbliższa noc już z temperaturami zdecydowanie przyjemniejszymi do odpoczynku, gdyż na termometrach pokaże się tylko 13-14°C. A jutro pogoda dalej łaskawa z dużą ilością słońca i z temperaturą w zakresie komfortu termicznego.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

prognoza pogody RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce pogoda RK Końskie