Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mobilna pracownia ŚCO odwiedzi kolejne świętokrzyskie gminy

Mieszkanki Klimontowa, Bogorii oraz Rakowa w najbliższych dniach będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Autor: Iwona Murawska

30.05.2021 10:01

image   Fot. / ŚCO
Komentarze

W poniedziałek i wtorek (31. maja i 1. czerwca) mobilna klinika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonowała przed urzędem miasta w Klimontowie, a w środę i piątek (2. i 4. czerwca) na placu za urzędem gminy w Bogorii. Z kolei 7. czerwca pracownia ŚCO zaparkuje na rynku w Rakowie.

Bezpłatna mammografia, realizowana przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii, przeznaczona jest dla pań w wieku 50-69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Natomiast darmowa cytologia skierowana jest do kobiet od 25 do 59 roku życia. Badanie trzeba powtarzać co trzy lata.

Mobilna klinika ŚCO 10 i 11 maja (poniedziałek i wtorek) będzie przed urzędem gminy w Rytwianach. W kolejne dwa dni (środa i czwartek) zaparkuje przy ośrodku zdrowia w Oleśnicy, a w piątek, 14 maja, na pacjentki będzie czekała na placu przy urzędzie gminy w Łubnicach.

Na badania, które są wykonywane od 10.00 do 16.00, należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 661 911 300.

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne, panie umawiane są na konkretną godzinę. Wchodząc do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, a przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogoria cytologia mammografia Klimontów ŚCO Rytwiany cytomammobus Raków Oleśnica RK Sandomierz Łubnice
other news

Podobne wiadomości

Cytomammobus rusza do kolejnych miejscowości

Cytomammobus rusza do kolejnych miejscowości

Cytomammobus w trasie. Bezpłatne badania mogą wykonać panie z powiatu buskiego

Cytomammobus w trasie. Bezpłatne badania mogą wykonać panie z powiatu buskiego

Cytomammobus znów w trasie

Cytomammobus znów w trasie

Cytomammobus wciąż w trasie

Cytomammobus wciąż w trasie