Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mnóstwo śmieci, a w zamian drzewka

Jodły koreańskie, lilaki, pigwowce i buki - w sumie 2 tys. sadzonek rozdano w Końskich podczas III Pikniku Ekologicznego „Drzewko za surowce”. Wystarczyło przynieść 10 plastikowych butelek, puszek lub baterii aby otrzymać sadzonkę.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

25.09.2020 15:56

image 25.09.2020. Końskie. III Piknik Ekologiczny „Drzewko za surowce” Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Anna Wojciechowska wicedyrektor przedszkola „Bajkowa Kraina” podkreśla, że akcja jest bardzo dobrą edukacyjną inicjatywą.

- Dzieci od najmłodszych lat uwrażliwiane są na to, aby dbać o środowisko. Same już wiedzą jakie odpady należy segregować i w jaki sposób - mówi pedagog.

Dzieci chętnie przynosiły worki z odpadami, prezentowały swoją wiedzę o tym jak segregować śmieci. Zdradziły też, gdzie zasadzą swoje drzewka.

- Przyniosłam butelki i baterie - mówi Ania.

- Papiery wkładamy do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, a metal i plastik do żółtego - powiedział bez wahania Miłosz. - Zasadzę moją jodłę koreańską w nowym ogródku - dodał.

W tym roku z powodu pandemii, odbiór drzewek zorganizowano w taki sposób, aby uniknąć tłumów. Przedstawiciele szkół odebrali sadzonki w wyznaczonych godzinach, a pozostali mieszkańcy od godziny 13.00 mogli wymienić swoje odpady na drzewka.

Organizatorami akcji są: konecki urząd miasta, Nadleśnictwa Radoszyce i Barycz, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Galeria zdjęć Końskie. III Piknik Ekologiczny „Drzewko za surowce” (25.09.2020) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

ekologia RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Będziemy sadzić drzewa

Będziemy sadzić drzewa

Jak chronić drzewka owocowe?

Jak chronić drzewka owocowe?