teraz
na antenie

close

Młody kielczanin postraszył starszych

III miejsce w rozegranych w Kielcach zawodach cyklu Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR zajął bilardzista Nosanu Sebastian Batkowski.

Autor: Marek Cender

29.06.2020 09:01

Kielczanin w pojedynku o wielki finał przegrał 1:6 z późniejszym zwycięzcą imprezy Danielem Maciołem z Cromo-Stal Katowice. Drugi był Radosław Babica z Akademii Bilardowej Rokietnica, który w starciu o I pozycję uległ Maciołowi 4:6.

Bohaterem turnieju był 12-letni Michał Wiech z Nosanu, który w fazie grupowej wygrał dwa spotkania 5:1 z o wiele starszymi od siebie bilardzistami.

Ze względów sanitarnych do rywalizacji dopuszczono jedynie 64 zawodników. Każdy ze sportowców i opiekunów przed wejściem na salę gier przechodził kontrolę zdrowotną, a podczas imprezy dezynfekowano sprzęt do gry.

Następny turniej Grand Prix Polski już 11-12 lipca w Łodzi.