Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pokazowym treningu dla wszystkich, zorganizowanym na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach, z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego.

Autor: Rafał Szymczyk

10.06.2021 18:13

image 10.06.2021. Kielce. Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie. Na zdjęciu (z lewej): Paweł Skrzecz Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Od środy w stolicy regionu trwa I Forum Polskiego Boksu, w którym bierze udział ponad 200 osób, a w tym gronie najwybitniejsi przedstawiciele „szlachetnej szermierki na pięści” czyli medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy.

Trening prowadzili m.in. bracia Grzegorz i Paweł Skrzeczowie, Krzysztof Kosedowski, Kazimierz Adach, Janusz Zarenkiewicz, Henryk Petrich czy Dariusz Snarski.

- W Kielcach jestem trzeci raz. W 1979 roku jako zawodnik Legii byłem na drużynowych mistrzostwach Polski. Drugi raz byłem u Staszka Łakomca na weselu i teraz. Super sprawa. Świetna atmosfera, fajne spotkanie. Przyjechało wielu chłopaków, z którymi nie widziałem się po kilkadziesiąt lat. Z innym kielczaninem Sławkiem Zapartem nie widziałem się od 1989 roku. Można usiąść, porozmawiać, pośmiać się i powspominać - stwierdził brązowy medalista IO w Seulu w 1988 roku Janusz Zarenkiewicz.

- Niesamowite spotkanie. Z niektórymi nie widziałem się 20 lat. Pogoda nam sprzyja, mogliśmy porozmawiać, napić się piwa bezalkoholowego. Jest cudowanie - dodał ostatni polski medalista olimpijski Wojciech Bartnik, który na IO w Barcelonie w 1992 roku sięgnął po „brąz” 

Na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza, dotarli także kielczanka Sandra Drabik i pochodzący z Knurowa Damian Durkacz, którzy przed kilkoma dniami w Paryżu wywalczyli bilety na IO w Tokio. W treningu wzięli również udział medaliści rozegranych w kwietniu w Hali Legionów, młodzieżowych mistrzostw świata w boksie.     

Galeria zdjęć Kielce. Mistrzowie są w formie. Otwarty trening na kieleckim stadionie (10.06.2021) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego Forum Polskiego Boksu
other news

Podobne wiadomości

Forum Polskiego Boksu w Kielcach

Forum Polskiego Boksu w Kielcach

Zdradził boks… dla kina

Zdradził boks… dla kina

Boks w obiektywie kamery filmowej [PODCAST]

Boks w obiektywie kamery filmowej [PODCAST]

Paweł Skrzecz: to były inne czasy i inny boks

Paweł Skrzecz: to były inne czasy i inny boks