Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mistrzowie olimpijscy poprowadzą otwarty trening

W Kielcach trwa I Forum Polskiego Boksu, orgaznizowane przy okazji przypadającego na 10 czerwca Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. Kulminacyjnym punktem obu wydarzeń będzie „Gala Mistrzów”, która rozpocznie się w czwartek o godzinie 19.00 w hotelu Binkowski Resort.

Autor: Rafał Szymczyk

10.06.2021 08:02

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

O 15.30 na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach odbędzie się trening dla wszystkich, który poprowadzą mistrzowie „szlachetnej szermierki na pięści”.

- Będą m.in. złoci medaliści olimpijscy Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki czy medaliści kwietniowych młodzieżowych mistrzostw świata. O godzinie 18.00 rozpocznie się konferencja prasowa, na której poinformujemy o naszych planach na przyszłość. Wieczorem odbędzie się uroczysta gala z udziałem m.in. Sandry Drabik i Damiana Durkacza, którzy wywalczyli w Paryżu kwalifikacje na IO w Tokio - powiedział prezes Polskiego Związku Bokserskiego, kielczanin Grzegorz Nowaczek.

Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechały w środę prawdziwe legendy pięściarstwa. Są w tym gronie medaliści olimpijscy: Marian Kasprzyk, Jerzy Rybicki, Paweł Skrzecz, Grzegorz Skrzecz, Krzysztof Kosedowski czy Wojciech Bartnik. Pięściarstwo zawodowe reprezentują m.in. Albert Sosnowski, Przemysław Saleta, Krzysztof Włodarczyk, Mariusz Wach i Krzysztof Głowacki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Boks Grzegorz Nowaczek RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Forum Polskiego Boksu w Kielcach

Forum Polskiego Boksu w Kielcach

W Kielcach wystąpią gwiazdy europejskiego boksu

W Kielcach wystąpią gwiazdy europejskiego boksu

Kielce stolicą boksu. W kwietniu prestiżowa impreza

Kielce stolicą boksu. W kwietniu prestiżowa impreza