Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Minister wyróżnił kielecką przychodnię

Wojskowa przychodnia z Kielc, która zaproponowała zorganizowanie mobilnego punktu szczepień w Podzamczu koło Chęcin otrzymała w poniedziałek (9 maja) wyróżnienie od Ministra Obrony Narodowej.

Autor: Dionizy Krawczyński

09.05.2022 20:32
Źródło: MON

image 09.05.2022. Warszawa. Ceremonia wręczenia wyróżnień Fot. / MON
Komentarze

W poniedziałek (9 maja) szef MON  podziękował i wyróżnił okolicznościowymi medalami przedstawicieli wojskowej służby zdrowia - żołnierzy i pracowników cywilnych za ich zaangażowanie w pracę w czasie pandemii. 

- Codziennie ponad 2,5 tys. wojskowych medyków świadczyło pomoc wszystkim potrzebującym w czasie epidemii. To był dowód tego, że również w czasie pokoju Wojsko Polskie odgrywa ważną rolę służąc bezpieczeństwu naszej Ojczyzny. Wielu żołnierzy, zarówno z wojsk operacyjnych, jak również z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Modlinie, a także tych służących w szpitalach i ośrodkach zdrowia, wspierało cywilną służbę zdrowia. Wojska Obrony Terytorialnej, to kolejny rodzaj sił zbrojnych, który był bardzo mocno zaangażowany w pomoc potrzebującym. Każdy z nas, kto w okresie epidemii odwiedzał szpital lub ośrodek zdrowia, spotkał żołnierzy w oliwkowych beretach - mówił minister Błaszczak.

Podczas uroczystości, która odbyła się na Palcu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie wyróżnienie ministra obrony narodowej za służbę w walce z pandemią odebrał Konrad Łęcki - dyrektor Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce przychodnia Mariusz Błaszczak wojsko RK Kielce Ministerstwo Obrony Narodowej
other news

Podobne wiadomości

Kielecka przychodnia wojskowa otrzyma prestiżowe wyróżnienie MON

Kielecka przychodnia wojskowa otrzyma prestiżowe wyróżnienie MON