Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej: Andrzej Duda gwarantem rozwoju gospodarki

- Rozpoczęte w 2015 roku zmiany w kraju, które można określić jako Polska Plus, będą kontynuowane podczas kolejnej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślała podczas spotkania w Starachowicach Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Autor: Anna Głąb

03.07.2020 11:06 / Aktualizacja 03.07.2020 11:40

image 03.07.2020. Starachowice. Wizyta minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, minister Marlena Maląg i poseł Agata Wojtyszek Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Galeria zdjęć

03.07.2020. Starachowice. Wizyta minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. Na zdjęciu (od lewej): poseł Agata Wojtyszek, minister Marlena Maląg i poseł Krzysztof Lipiec(Zdjęcia: [25])

- Epidemia koronawirusa i spowodowane przez nią problemy gospodarcze stały się podstawą konstruowania tarczy antykryzysowej, w taki sposób, aby ochronić miejsca pracy. Tych udało się ocalić 5 milionów. Naszym celem było takie dopasowanie przepisów, aby przedsiębiorcy mieli pieniądze na wypłatę wynagrodzeń. Już 106 miliardów złotych trafiło do polskich firm na świadczenia postojowe i zwolnienia ze składki ZUS - dodała.

Minister Marlena Maląg nie zgadza się także z forsowanym przez Rafała Trzaskowskiego twierdzeniem o wzroście bezrobocia o milion osób.

- Obecnie bezrobocie w Polsce wynosi 6 procent, to 1 milion 11 tysięcy bezrobotnych. W wyniku epidemii pracę straciło 92 tysiące osób, a i one nie zostały bez pomocy. Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy utworzony został Fundusz Solidarnościowy, który gwarantuje wypłatę 1400 złotych przez trzy miesiące dla tych, którzy byli zatrudnieni na umowę o pracę. 56 tysięcy osób ubiega się o takie świadczenie. To dowód na to, że tarcza antykryzysowa działa i nie ma znacznego wzrostu bezrobocia - mówiła minister Marlena Maląg.

W województwie świętokrzyskim przekazano na utrzymanie miejsc pracy i pomoc gospodarce 3 miliardy złotych. Teraz zadaniem jest rozwój na poziomie samorządów, stąd Fundusz Inwestycji Samorządowych.

- To pozwoli na szybkie odbicie po zastopowaniu gospodarki. Troską rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy jest dbałość o rodzinę i osoby potrzebujące. To 114 miliardów złotych na świadczenie Rodzina 500 plus, dopłata do emerytury dla matek, które wychowały 4 i więcej dzieci. Najnowszy pomysł to bon turystyczny. Nasz program oparty jest na trosce o rodzinę, stąd przywrócenie wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wsparcie dla seniorów i niepełnosprawnych - mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podczas wizyty w Starachowicach minister Marlena Maląg odwiedziła firmę Starpol. Jej prezes Edward Płusa chwalił rząd za pomoc dla przedsiębiorców. Przypomniał, że podczas miesięcy przestoju liczba zamówień w jego firmie spadła o 30 procent. Tarcza antykryzysowa pomogła w utrzymaniu miejsc pracy. Edward Płusa dodał także, że zapewnienie zatrudnienia pracownikom jest jego obowiązkiem, jako szefa, który inwestuje w szkolenia pracowników oraz wyposażenie zakładu.

 

Podczas wizyty w Starachowicach minister Marlena Maląg odwiedziła firmę Starpol, będzie dziś także w Pawłowie i Gadce w gminie Mirzec.

Wszystkie spotkania będzie można na żywo oglądać na naszej stronie internetowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej RK Starachowice Marlena Maląg
other news

Podobne wiadomości

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej z wizytą w regionie [OGLĄDAJ]

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej z wizytą w regionie [OGLĄDAJ]