Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Minister Cieślak: głosowanie w Senacie może być papierkiem lakmusowym dla opozycji

Debata w sprawie „piątki dla zwierząt" budzi nie tylko emocje polityków ale i rolników ponieważ jej zapisy dotyczą m.in sprawy hodowli i traktowania zwierząt - mówi minister Michał Cieślak, świętokrzyski parlamentarzysta Porozumienia.

Autor: Marek Orkisz

14.10.2020 09:41

image Na zdjęciu: minister Michał Cieślak Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak dodaje debata w Senacie której efekty trudno przewidzieć tylko potwierdza, że w grę wchodzą nie tylko interesy producentów, ale i kapitał polityczny, który przy tej okazji próbuje zbić np. PSL chcąc się wyróżnić na tle Koalicji Obywatelskiej .

Jak się jednak okazuje, w rolę obrońców wsi wciela się także Agro Unia która organizuje w tej sprawie protesty. Jak zauważa minister Cieślak - na wiecach pojawiają się także politycy zatroskani o los wsi.

Gość Rozmowy Dnia w Radiu Kielce mówi, że poprawki do ustawy wniósł premier Mateusz Morawicki, który zaproponował by zakaz hodowli zwierząt na futra wszedł w życie od stycznia 2022 roku. Nadal byłaby możliwa hodowla drobiu na ubój rytualny ponieważ ma on dla polskiego rolnictwa olbrzymie znaczenie. To eksport prawie 900 tys. ton drobiu na rynki zagraniczne gdzie taki ubój się odbywa.

Na razie trudno przewidzieć jak potoczą się głosowania w Senacie. Czy opozycja nadal pozostanie monolitem czy jednak część senatorów się wyłamie co może skutkować także kolejnymi zmianami łącznie ze zmianą marszałka Izby Wyższej .

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PSL minister Michał Cieślak Senat RK Kielce Porozumienie Koalicja Obywatelska AGROUnia piątka dla zwierząt
other news

Podobne wiadomości

Rozmowa Dnia: Michał Cieślak [OGLĄDAJ]

Rozmowa Dnia: Michał Cieślak [OGLĄDAJ]

Michał Cieślak od dziś ministrem

Michał Cieślak od dziś ministrem

Poseł Cieślak: jestem dumny, że będę mógł pracować w tym wyjątkowym gabinecie

Poseł Cieślak: jestem dumny, że będę mógł pracować w tym wyjątkowym gabinecie