Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miliony na wsparcie DPS w walce z wirusem

Prawie 21 mln zł trafi do województwa świętokrzyskiego na wsparcie Domów Pomocy Społecznej, w walce z koronawirusem. W ramach unijnego projektu „Bezpieczna Przyszłość”, placówki będą mogły skorzystać między innymi z pieniędzy na tworzenie tymczasowych miejsc izolacji poza szpitalem, jak również kupić i przeprowadzić testy na obecność koronawirusa.

Autor: Michał Kita

25.06.2020 15:39

image 25.06.2020. Warszawa. Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Bezpieczna Przyszłość”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Marlena Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i Iwona Michałek - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Fot. / Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Umowę na przekazanie pieniędzy, władze województwa podpisały dziś w siedzibie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski, wsparcie w formie grantów otrzymają 34 DPS w regionie.

– Dzięki temu z pomocy skorzysta ponad 3 tys. podopiecznych, jak również pracownicy i opiekunowie zajmujący się na co dzień osobami starszymi. Przekazane pieniądze pozwolą także na zabezpieczenie kosztów dodatkowych wynagrodzeń dla pracowników, którzy w dobie pandemii pracują w warunkach zdecydowanie wytężonej pracy - dodaje.

Renata Janik, wicemarszałek województwa zaznacza, że wysokość środków przekazywanych do placówek opiekuńczych prowadzonych przez gminy będzie wyznaczana na podstawie liczby pensjonariuszy i personelu DPS. jak podkreśla, to niezwykle istotne wsparcie nie tylko dla samorządów ale i całego regionu.

- Dofinansowanie pozwoli na zakup środków ochrony osobistej niezbędnych do prowadzenia skutecznej walki z pandemią koronawirusa. Pieniądze zapewnią także możliwość zakupu i przeprowadzenia testów na COVID-19 wśród pracowników i personelu DPS - dodaje wicemarszałek.

W sumie do świętokrzyskich Domów Pomocy Społecznej trafi 20,685 mln złotych.

25.06.2020. Warszawa. Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Bezpieczna Przyszłość”Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski DPS Renata Janik RK Kielce koronawirus projekt „Bezpieczna Przyszłość”
other news

Podobne wiadomości

Oblaci pomogą w starachowickim DPS

Oblaci pomogą w starachowickim DPS

Trzy przypadki wirusa w starachowickim DPS

Trzy przypadki wirusa w starachowickim DPS

W skarżyskim DPS będzie cieplej

W skarżyskim DPS będzie cieplej

Terytorialsi pomagają w koneckim DPS

Terytorialsi pomagają w koneckim DPS