Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkaniec regionu chciał sprzedać ponad 40 kg narkotyków [WIDEO]

Świętokrzyscy policjanci pojechali nad morze...i udaremnili mieszkańcowi powiatu skarżyskiego sprzedaż ponad 40 kilogramów świeżo wyprodukowanej amfetaminy, kilograma marihuany i tabletek ekstazy.

Autor: Marlena Płaska

11.01.2022 07:10

image   Fot. / Policja
Komentarze

Akcja odbyła się w pierwszych dniach nowego roku. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy od pewnego czasu przyglądali się działalności 37-letniego mężczyzny z powiatu skarżyskiego, pojechali jego śladem do Sopotu. 

Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji informuje, że podejrzewany mężczyzna ten po raz pierwszy trafił w ręce policji 15 sierpnia 2014 roku. Od tamtej pory do 2019 odbywał karę w więzieniu, także za przestępstwa narkotykowe.

- Jak się okazało, resocjalizacja w jego przypadku nie przyniosła pożądanych efektów i znów zszedł na złą drogę. Gdy 4 stycznia funkcjonariusze odwiedzili go w apartamencie wynajmowanym w nadmorskim kurorcie, nie krył zdziwienia. 37-latek i jego o cztery lata starszym kolega wpadli podczas produkcji i porcjowania na kilogramy świeżo przygotowanego narkotyku - relacjonuje policjant.

Artur Majchrzak dodaje, że łącznie zabezpieczone zostało 40 kg białego proszku, który po wstępnej analizie testerem narkotykowym wykazał w swoim składzie amfetaminę. Natomiast w dostawczym aucie wypożyczonym przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, 750 tabletek ekstazy i płynną amfetaminę. Ponadto zabezpieczone zostały półprodukty i urządzenia do produkcji narkotyków. Czarnorynkowa wartość przejętych środków szacowana jest na kwotę ponad 2 mln zł.

FILM Z POLICYJNEGO ZATRZYMANIA

37-letni skarżyszczanin i jego 41-letni wspólnik z powiatu radomskiego zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna policja narkotyki RK Starachowice przemyt Artur Majchrzak
other news

Podobne wiadomości

Narkotykowy hurtownik zatrzymany

Narkotykowy hurtownik zatrzymany

Nietrzeźwy, pod wpływem narkotyków i poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Nietrzeźwy, pod wpływem narkotyków i poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Marihuana w słoiku. Kielczanin odpowie za posiadanie narkotyków

Marihuana w słoiku. Kielczanin odpowie za posiadanie narkotyków

Włamywacz złapany z narkotykami

Włamywacz złapany z narkotykami