Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Osieka z nową obwodnicą nie będą już narzekać na hałas

Coraz bliżej budowy obwodnicy Osieka. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał w piątek program inwestycyjny dla tej drogi, która powstanie na ciągu trasy krajowej nr 79 jako południowa obwodnica Osieka. Poinformowała o tym Anna Krupka, wiceminister sportu dodając, że ma swój udział w tej decyzji.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

01.06.2020 18:37

image 1.06.2020 Osiek. Konferencja w sprawie obwodnicy Osieka. Od lewej: poseł Anna Krupa - wiceminister sportu, Rafał Łysiak - burmistrz Osieka Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Dokumenty podpisane w ministerstwie dają możliwość  przygotowania dokumentacji, na podstawie której będzie wydana decyzja środowiskowa. Wybór wykonawcy nastąpi prawdopodobnie  pod koniec 2023 roku, ale niewykluczone,  że  uda się to zrobić  wcześniej - dodała wiceminister.

Przypomniała, że mieszkańcy czekają na obwodnicę od lat 70-tych ubiegłego wieku,  tym bardziej cieszy się, że rząd, w którym zasiada, pomógł samorządowi w realizacji  tych planów. Obwodnica Osieka, w lutym tego roku, została wpisana przez premiera Matusza Morawieckiego na listę stu obwodnic, które będą budowane w naszym kraju.

1.06.2020 Osiek. Konferencja w sprawie obwodnicy Osieka.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

 

- Dzięki inwestycji w Osieku polepszenie warunków jazdy odczują także mieszkańcy innych części województwa świętokrzyskiego podróżujący po bardzo popularnej drodze jaką jest „79”-tka stwierdziła poseł Anna Krupka.

Burmistrz Osieka Rafał Łysiak powiedział, że to historyczny dzień dla gminy, ponieważ od kilkudziesięciu lat trwały bezskuteczne starania mieszkańców i władz samorządowych o obwodnicę  miasta. Jej wybudowanie wyprowadzi z centrum ruch ciężkich pojazdów, których na dobę przejeżdża około 10 tys. Tak duże natężenie ruchu powoduje, że mieszkańcy nie czują się bezpiecznie.

1.06.2020 Osiek. Konferencja w sprawie obwodnicy Osieka. Od lewej Józef Żółciak - starosta staszowski, poseł Anna Krupka - wiceminister sportu, Rafał Łysiak - burmistrz Osieka.Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Starosta staszowski Józef Żółciak  także podkreślił  aspekt  bezpieczeństwa ludzi  oraz mniejsze zanieczyszczenie  środowiska, które po wybudowaniu obwodnicy na pewno będzie odczuwalne.

Ponadto mieszkańcy centrum Osieka przestaną narzekać na hałas, który towarzyszy im całymi dniami z powodu  przejazdów TIR-ów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Osiek Burmistrz obwodnica starosta Anna Krupka RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Obwodnica Pińczowa prawie gotowa. Kiedy nią pojedziemy?

Obwodnica Pińczowa prawie gotowa. Kiedy nią pojedziemy?

Która obwodnica ważniejsza? Gorąca dyskusja radnych sejmiku

Która obwodnica ważniejsza? Gorąca dyskusja radnych sejmiku

Osiek nareszcie z obwodnicą

Osiek nareszcie z obwodnicą