Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Jędrzejowa licznie włączyli się w akcję #sadziMY

2 tys. sadzonek świerków mało do rozdania Nadleśnictwo Jędrzejów w akcji #sadziMY, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

18.09.2020 13:52

image 18.09.2020. Nadleśnictwo Jędrzejów. Akcja #sadziMY. Na zdjęciu (od lewej): Rafał Terczyński i Andrzej Kasica z Nadleśnictwa Jędrzejów Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak informują Andrzej Kasica i Rafał Terczyński z Nadleśnictwa Jędrzejów, sadzonki pochodzą z ich szkółki i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W pierwszej godzinie rozdanych zostało 500 drzewek.

- Ważne jest to, aby w takich akcjach brały udział dzieci, ponieważ w ten sposób uświadamiają sobie, ze działają dla dobra przyrody, co będzie miało w przyszłości pozytywny wpływ na ich życie - podkreślali.

Po sadzonki przyszedł m.in. właściciel przydomowego minilasku. Na 15 arach zasadzonych ma około 500 młodych brzózek. Ponieważ część z nich obumarła, teraz chce dosadzić świerki i inne drzewa.

- Ważna jest ekologia oraz wrażenia estetyczne, dlatego dosadzam młode drzewka. To pożyteczna akcja, ponieważ ludzie mają okazję nabyć dobre drzewka prosto od nadleśnictwa. Jeden z mieszkańców żałował, że wśród sadzonek nie ma lip, ponieważ rośliny miododajne to podstawa również ludzkiego bytu.

Galeria zdjęć Nadleśnictwo Jędrzejów. Akcja #sadziMY (18.09.2020) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

drzewa RK Jędrzejów Nadleśnictwo Jędrzejów
other news

Podobne wiadomości

Sadzonki leśnych drzew także dla mieszkańców Ponidzia

Sadzonki leśnych drzew także dla mieszkańców Ponidzia

Tłumy po sadzonki drzew przed rozgłośnią Radia Kielce

Tłumy po sadzonki drzew przed rozgłośnią Radia Kielce

Rozdawaliśmy sadzonki drzew

Rozdawaliśmy sadzonki drzew