Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy chcą się spotykać w komfortowych warunkach i będą je mieli

Ocieplenie budynków, wykonanie fotowoltaiki oraz instalacja ogrzewania elektrycznego – do końca kadencji to ma być standard wszystkich strażnic w gminie Lipnik.

Autor: Emilia Sitarska

23.07.2020 17:52

image Leszczków w gminie Lipnik. Strażnica OSP Fot. Emilia Sitarska

W tym roku samorząd pozyskał łącznie 45 tys. zł na pierwszy etap prac, czyli ocieplenie dwóch budynków OSP w Leszczkowie i Kurowie. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Jak mówi wójt gminy Lipnik Andrzej Grządziel, bez względu na to jak będą w przyszłości funkcjonować jednostki OSP, to budynki powinny służyć wszystkim mieszkańcom, szczególnie że jest chęć zrzeszania się i wspólnego działania.

- Mamy dynamiczną sytuację, wszystko się rozwija. Powstają różne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, powstają różnego rodzaju inicjatywy lokalne. Takie miejsca są nam potrzebne, szczególnie w takich miejscowościach jak: Leszczków, Słabuszewice, Kurów, Słoptów. Są to duże miejscowości - mówi Andrzej Grządziel.

Leszczków w gminie Lipnik. Strażnica OSPFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Według wójta wymienione wsie są perspektywiczne. Szczególnie Leszczków, ulokowany w pobliżu drogi krajowej. Dariusz Zając, naczelnik OSP w Leszczkowie, a także radny mówi, że miejscowa strażnica wybudowana była starą techniką z białej cegły. Strop zalany jest betonem, zimą są trudności z ogrzewaniem, wychodzi też wilgoć. Przez to mieszkańcy zimą nie chcą się spotykać.

- W okresie letnim tych spotkań jest mniej, albo są na powietrzu. A w czasie jesiennym czy zimowym moglibyśmy je organizować w remizie, ale tutaj wymagane jest ciepło, komfort lepszy - wyjaśnia Dariusz Zając.

Budynek w Kurowie zostanie ocieplony, ponieważ już funkcjonuje tam siłownia i Dom Seniora, a wkrótce uruchomiona zostanie świetlica środowiskowa. Wykonany zostanie także remont dachu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lipnik OSP Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Ostrowiec Św. Andrzej Grządziel wójt Lipnika
other news

Podobne wiadomości

Radni gminy Lipnik pomagają medykom

Radni gminy Lipnik pomagają medykom

W gminie Lipnik będzie strzelnica. Nie tylko dla żołnierzy

W gminie Lipnik będzie strzelnica. Nie tylko dla żołnierzy