Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miejsce dla dzieci i aktywistów w Łopusznie

Pierwsze w powiecie kieleckim Centrum Edukacji Lokalnej powstało w Łopusznie. To placówka, która będzie wspierać organizacje pozarządowe, ale także dzieci i seniorów, mówi pomysłodawca Mariusz Brelski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Skała”.

Autor: Iwona Murawska

24.09.2020 14:42

image 24.09.2020. Łopuszno. Otwarcie Centrum Edukacji Lokalnej. Na zdjęciu: Elżbieta Korus - dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Irena Marcisz - wójt gminy Łopuszno, Małgorzata Gusta - członek zarządu powiatu włoszczowskiego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- To również miejsce dla uczniów i dla seniorów. Chcemy, by np. rodzice mieli możliwość wyjścia do kina, czy teatru, a w tym czasie w centrum ich dziećmi zajmować się będą animatorzy. Z kolei seniorzy będą się mogli w naszej placówce spotkać np. z fizjoterapeutami, czy rehabilitantami. Naszym pierwszym gościem będzie w październiku wybitny językoznawca Jerzy Bralczyk - dodał Mariusz Brelski.

Irena Marcisz, wójt gminy Łopuszno poinformowała, że w centrum na wszelkie wsparcie będą mogły liczyć organizacje pozarządowe, których w gminie działa kilkadziesiąt.

- Pracownicy centrum będą bezpłatnie podpowiadać, jak dobrze napisać projekt, by zdobyć pieniądze na jego realizację. Będzie to także miejsce spotkań takich organizacji - dodała Irena Marcisz.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego informuje, że Centrum Edukacji Lokalnej będzie służyło organizacjom z całego województwa świętokrzyskiego.

- Ten projekt wpisuje się również w to, co robi Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, czyli to jest realizacja jednego z naszych założeń. Chodzi nam o rozwijanie, wspieranie i inicjowanie działań na rzecz organizacji pozarządowych - dodała Renata Janik.

Powstanie Centrum Edukacji Lokalnej w Łopusznie, które czynne będzie siedem dni w tygodniu, kosztowało 680 tys. zł. Pieniądze na ten cel przekazał Narodowy Instytut Wolności.

Galeria zdjęć Łopuszno. Otwarcie Centrum Edukacji Lokalnej (24.09.2020) [Zdjęcia: 29]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Łopuszno RK Kielce Irena Marcisz