Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Metalowe serca na nakrętki od sędziszowskiej firmy dla fundacji Miśka Zdziśka

Trzy metalowe kosze w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek przekazała Fundacji Miśka Zdziśka z Jędrzejowa sędziszowska firma Sefako. Mają one służyć podczas akcji "Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki". Czwarte serce trafiło do gminy Nowy Korczyn.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

08.10.2020 20:46

image 08.10.2020. Sędziszów. Przekazanie trzech metalowych koszy w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek. Na zdjęciu: Mariola Lotko - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Korczynie, Paweł Zagaja - burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak powiedział Jacek Boruciński, prezes Sefako, fundacja i gmina zwróciły się do spółki z prośbą o wykonanie koszy. Metalowe serca firma wykonała w ramach prowadzonej od lat społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Kosze w kształcie serc są doskonałym przykładem, iż w razie potrzeby, na warsztacie Sefako, oprócz kotłów energetycznych, czy części ciśnieniowych, może powstać prawie każdy produkt przy użyciu rur, blach, profili, płaskowników lub innych elementów stalowych. Mam nadzieję, że wykonane w naszym zakładzie metalowe serca długo będą zbierały plastikowe nakrętki, które przełożoną się na praktyczną pomoc dla osób potrzebujących - podkreślił Jacek Boruciński.

Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka przypomniał, że akcja zbierania nakrętek rozpoczęła się w 2010 roku. Od tego czasu zebrano ich ponad 50 ton. Wszystko zaczęło się od zbierania nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego dla 11-letniego Jacka z Jędrzejowa.

Dziś plastikowe nakrętki zbierane są w większych miastach i małych miasteczkach oraz w  miejscowościach na terenie całego województwa świętokrzyskiego. Dodaje, że nakrętki do fundacji docierały również pocztą np. z Włoch i z Anglii. - Dzięki tej akcji nadal pomagamy naszym podopiecznym - dodał prezes Lisowski.

Za zaangażowanie firmy podziękował też Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn. Gmina także zbiera nakrętki, wspierając akcję Fundacji Miśka Zdziśka.

Cztery metalowe pojemniki na nakrętki zostały wykonane według projektu opracowanego przez firmę Sefako. Na ich produkcję zużyto łącznie ok. 700 kg materiału. Każdy kosz w kształcie serca waży ok. 120 kg i może zmieścić do 800 kg nakrętek. Kosze przekazane na rzecz Fundacji Miśka Zdziśka stanęły na placu Samorządowego Żłobka i Przedszkola w Sędziszowie, przed parafią w Piotrkowicach oraz przed siedzibą Fundacji w Jędrzejowie. Czwarty pojemnik będzie ustawiony na rynku zabytkowego miasta w Nowym Korczynie.

Galeria zdjęć Sędziszów. Przekazanie trzech metalowych koszy w kształcie serca do zbierania plastikowych nakrętek (08.10.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sędziszów Sefako Nowy Korczyn Fundacja Miśka Zdziśka RK Jędrzejów Dawid Lisowski Piotrkowska Paweł Zagaja Jacek Boruciński
other news

Podobne wiadomości

Konkurs „Kartka wielkanocna Miśka Zdziśka” rozstrzygnięty

Konkurs „Kartka wielkanocna Miśka Zdziśka” rozstrzygnięty

Jest praca dla niepełnosprawnych. Dzięki projektowi Fundacji Miśka Zdziśka

Jest praca dla niepełnosprawnych. Dzięki projektowi Fundacji Miśka Zdziśka

Fundacja Miśka Zdziśka zbiera dary dla dzieci z Afryki

Fundacja Miśka Zdziśka zbiera dary dla dzieci z Afryki

Fundacja Miśka Zdziśka i „Mafia” chcą pomóc małej Julii

Fundacja Miśka Zdziśka i „Mafia” chcą pomóc małej Julii