Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

ME piłkarzy ręcznych: Austria na początek, Polacy przetrzebieni koronawirusem

Przetrzebiona koronawirusem reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, których organizatorami są Słowacja i Węgry, od piątkowego meczu z Austrią. Pozostałymi rywalami grupie D w Bratysławie będą Białoruś i Niemcy. Tytułu bronią Hiszpanie.

14.01.2022 07:15
Źródło: PAP

image 13.01.2022. Bratysława, Słowacja. Zawodnicy reprezentacji Polski w piłce ręcznej podczas treningu drużyny w Bratysławie Fot. Adam Warżawa / PAP
Komentarze

Spotkanie z udziałem biało-czerwonych zaplanowano na 20.30. O 18 na boisko wyjdą ekipy Białorusi i faworytów tej grupy Niemców.

Radość z wylosowania względnie łatwych przeciwników w pierwszej fazie turnieju i wysiłek włożony w przygotowania storpedował koronawirus. Z polskiej kadry na ME wypadli z tego powodu Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik, a już po przylocie do Bratysławy pozytywne wyniki testów na COVID-19 miało pięciu kolejnych zawodników, w tym mający odegrać znaczące role w zespole bramkarz Adam Morawski oraz Piotr Chrapkowski i Jan Czuwara.

Cała piątka została skierowana na pięciodniową izolację, a do drużyny będzie mogła powrócić prawdopodobnie najwcześniej na ostatni pojedynek grupowy.

W czwartkowy wieczór okazało się, że niejasna jest sytuacja innego reprezentanta - Bartłomieja Bisa.

On również został skierowany na pięciodniową izolację. Jednak istnieje szansa, że wszyscy będą mogli wrócić do treningów z drużyną wcześniej. To dlatego, że organizatorzy przeprowadzają testy różnymi metodami i ich wyniki są niejednoznaczne.

Bis miał pozytywny wynik badań próbek pobranych we wtorek, ale późniejszy test tego dnia, a także ten środowy, dały już wyniki negatywne.

"ZPRP zawnioskuje również o ponowne przetestowanie pięciu zawodników znajdujących się w izolacji" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej polskiej federacji.

Do rundy zasadniczej - 20-26 stycznia - awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy.

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują i zmierzą się "na krzyż" po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F). Na 28 stycznia zaplanowano również spotkanie o piąte miejsce. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia. 

other news

Podobne wiadomości

ME piłkarzy ręcznych. Przetrzebieni koronawirusem Polacy zaczynają w piątek

ME piłkarzy ręcznych. Przetrzebieni koronawirusem Polacy zaczynają w piątek

ME piłkarzy ręcznych czas zacząć. Na co stać Polaków?

ME piłkarzy ręcznych czas zacząć. Na co stać Polaków?