Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

MDRUMMER i RainForest na żywo w Radiu Kielce

Tego jeszcze nie było - dziś (piątek, 7 maja) w Studiu Gram Radia Kielce odbędą się dwa koncerty. Online zagrają MDRUMMER i RainForest ze Starachowic.

Autor: Stanisław Blinstrub

04.05.2021 16:18 / Aktualizacja 07.05.2021 07:06

image Zespół RainForest Fot. / archiwum prywatne
Komentarze

Zespół MDDRUMMERFot. archiwum prywatne

Kompozycje zespołu MDRUMMER oparte są na fundamencie muzyki rockowej, która jest wyjściową bazą podczas powstawania materiału. Oprócz rockowego brzmienia gitary usłyszeć można charakterystyczne tło klawiszy Hammonda, jak również paletę barw piano czy elektro. Całość dopełniona jest potężnym brzmieniem gitary basowej i mocnym impulsywnym beatem rockowym. Zespół stawia na szczerą, płynącą z serca i duszy nieskomplikowaną filozoficznie formę przekazu tekstowego oraz linii melodycznej. W utworach zespół porusza szerokie spektrum tematów odwołując się do naszego codziennego życia jak również do spraw globalnych. Do znaczących osiągnięć (od powstania MDRUMMER od połowy 2020 roku) zaliczyć można wydanie trzech singli (Optymistyczny, Pozytywny, Jak Ogień i Woda) oraz dwóch teledysków. Materiał emitowany był w TVP3 Katowice i TVP3 Kielce oraz na antenach Radia Kielce i Radia Ostrowiec. Twórczość grupy MDRUMMER została zauważona przez świętokrzyskie Echo Dnia oraz portale świętokrzyskie.eu i Wasza Scena Muzyczna. Obecnie zespół planuje nagranie płyty, której realizację planuje pod koniec 2021 roku.

MDRUMMER

Mariusz Dzwonek - wokal, Bartłomiej Jaros - gitara, Robert Janik - instrumenty klawiszowe, Paweł Nowak - bas, Bartosz Sitek - perkusja.

Zespół RainForestFot. archiwum prywatne

Drugim zespołem, który zaprezentuje się w Studiu Gram Radia Kielce jest RainForest. Zespół powstał w 2019 roku w Starachowicach z inicjatywy trzech muzyków: Mariusza Dzwonka - perkusja, Pawła Nowaka - gitara basowa i Michała Mroczkowskiego - gitara rytmiczna. W 2019 roku grupa zakwalifikowała się do udziału w Festiwalu Wielki Ogień im. M. Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zespół wystąpił wtedy w innym składzie. Pod koniec 2019 roku do zespołu dołączyli Aga Werens - śpiew i Konrad Gębura - gitara solowa. Od tej pory RainForest zaczął pracę nad materiałem na płytę. Czas związany z pandemią został wykorzystany na zarejestrowane utworów w studiu nagraniowym. Obecnie trwają prace związane z mixem i masteringiem materiału. Pod koniec 2021 roku zespół planuje wydać swoją debiutancką płytę. W 2020 roku formacja zdobyła pierwsze wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” Muzyczne Kaziki 2021.

RAINFOREST

Aga Werens - wokal, Michał Mroczkowski - gitara prowadząca, Konrad Gębura - gitara solowa, Paweł Nowak - bas, Mariusz Dzwonek - perkusja.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Studio GRAM KULTURA ONLINE GRAMY! - koncerty młodych artystów
other news

Podobne wiadomości

Koncert Raincoat online w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Koncert Raincoat online w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Hard rock zakorzeniony w bluesie. Mugshotz zagrał w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Hard rock zakorzeniony w bluesie. Mugshotz zagrał w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Koncert MarleJah w Radiu Kielce

Koncert MarleJah w Radiu Kielce

Koncert rapera chrvsciela w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Koncert rapera chrvsciela w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Koncert zespołu Tom Holder [OGLĄDAJ]

Koncert zespołu Tom Holder [OGLĄDAJ]

Koncert grupy 4TUNE w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

Koncert grupy 4TUNE w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

SOULOVE w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]

SOULOVE w Radiu Kielce [OGLĄDAJ]