Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marszałek dofinansował termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania trafiło do dwóch świętokrzyskich samorządów, zaś ponad 400 tys. zł do szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Umowę z beneficjentami podpisano dziś w Solcu-Zdroju oraz Pińczowie.

Autor: Marta Gajda

27.07.2020 15:42

image 27.07.2020. Pińczów. Podpisanie umów na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego zaznacza, że przyznane pieniądze wpłyną przede wszystkim na poprawę jakości powietrza poprzez redukcję zanieczyszczeń do atmosfery i zwiększenie efektywności energetycznej.

- To umowy, które przyczynią się do poprawy środowiska, ograniczą emisję CO2, ale i przełożą się na oszczędności finansowe - dodaje.

Ponad 3,5 mln zł unijnej dotacji otrzymał powiat pińczowski na realizację dwóch inwestycji. To termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie oraz budynku warsztatowego tamtejszego Zespołu Szkół Zawodowych. Jak mówi Małgorzata Dymek ze starostwa powiatowego, to duże i kosztowne inwestycje. Będą ocieplane m.in. stropodachy, wymieniona zostanie stolarka okienna oraz centralne ogrzewanie.

- Dodatkowym elementem tych projektów będzie montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niej uzyskamy 7 tys. kilowatów energii - tłumaczy.

27.07.2020. Pińczów. Podpisanie umów na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Kierkowski - starosta pińczowski, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Jacek Sułek - dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski zaznacza, że to niezbędne inwestycje, które domykają cykl remontów prowadzonych przez powiat.

- Bez unijnych środków nie moglibyśmy wygospodarować kwoty, która by pozwoliła zrealizować tak olbrzymi zakres działań - zaznacza.

27.07.2020. Pińczów. Podpisanie umów na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Na zdjęciu (od lewej): Anita Głuszek - skarbnik powiatu pińczowskiego, Ryszard Barna - wicestarosta powiatu pińczowskiego, Zbigniew Kierkowski - starosta pińczowski, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Jacek Sułek dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Marta Gajda / Radio Kielce

- To znacząca umowa i istotny projekt dla szpitala. Zakłada wymianę grzejników oraz wewnętrznego i zewnętrznego oświetlenia na energooszczędne - mówi Grzegorz Lasak dyrektor placówki. - Wymiana starych, jeszcze z lat 70-tych XX wieku kaloryferów na nowe, estetyczne to duże zadanie, które na pewno przyczyni się do znaczących oszczędności finansowych w naszym szpitalu - zaznaczył.

27.07.2020. Pińczów. Podpisanie umów na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Lasak - dyrektor Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Jacek Sułek - dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Z kolei ponad 6 mln zł dofinansowania trafiło do Solca-Zdroju na termomodernizację budynku urzędu oraz czterech budynków szkół.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski RK Kazimierza Wielka dofinansowanie
other news

Podobne wiadomości

Marszałek przekazał pieniądze na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Marszałek przekazał pieniądze na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Bloki na Osiedlu Drewnianym przejdą termomodernizację, ale zachowają dawny charakter

Bloki na Osiedlu Drewnianym przejdą termomodernizację, ale zachowają dawny charakter

Gmina Fałków planuje termomodernizację

Gmina Fałków planuje termomodernizację

Kolejne miliony od marszałka na termomodernizację

Kolejne miliony od marszałka na termomodernizację