Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Małgorzata Kiebzak: pacjent ma prawo do osobistej wizyty w przychodni

Ponad 500 skarg wpłynęło do świętokrzyskiego oddziału NFZ na działalność placówek służby zdrowia. Pacjenci narzekają że mają problemy z uzyskaniem porady lekarskiej lub umówieniem się na wizytę, bo albo nie da się dodzwonić do przychodni albo lekarze udzielają jedynie teleporad.

Autor: Marek Orkisz

29.09.2020 08:16

image 29.09.2020. Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak powiedziała dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ Małgorzata Kiebzak - placówki, które mają podpisany kontrakt z funduszem mają obowiązek go realizować. W związku z tym pracownicy jednostki sprawdzają wszystkie uwagi pacjentów co do pracy tych placówek.

W ośmiu przypadkach, gdy były problemy z dodzwonieniem się przeprowadzono kontrole na miejscu. Okazało się, że faktycznie cztery placówki są zamknięte i nie świadczą żadnych usług. W tych przypadkach nałożone zostaną na nie kary finansowe.

Jak zauważyła Małorzata Kiebzak, nie chodzi o to by zamykać przychodnie, ale o to by zmusić lekarzy do pracy. Jak dodała, była także skarga na lekarza, który zdecydował, że będzie udzielał jedynie teleporad i nie ma możliwości umówienia się na osobistą wizytę.

- Moim zdaniem to naruszenie prawa. Jeśli prawnicy funduszu potwierdzą tę opinię, wówczas podejmiemy zdecydowane działania.

Gość Radia Kielce zachęca pacjentów by informowali NFZ o wszystkich nieprawidłowościach. Pacjent ma prawo do osobistej wizyty i nie można usprawiedliwiać tego pandemią.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Rozmowa Dnia Małgorzata Kiebzak RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Pół tysiąca skarg na pracę przychodni. NFZ odpowiada

Pół tysiąca skarg na pracę przychodni. NFZ odpowiada

NFZ podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19

NFZ podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19

NFZ po skargach pacjentów kontroluje przychodnie

NFZ po skargach pacjentów kontroluje przychodnie

NFZ sprawdza czy lekarze przyjmują pacjentów

NFZ sprawdza czy lekarze przyjmują pacjentów