Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maląg: chcemy na stałe wprowadzić pracę zdalną do Kodeksu pracy

- Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która na stałe wprowadzi pracę zdalną do polskiego porządku prawnego - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że rozwiązanie to zostanie skierowane do konsultacji ze stroną społeczną.

02.08.2020 08:18
Źródło: PAP

image Na zdjęciu: minister Marlena Maląg Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak zauważyła, pandemia koronawirusa wpłynęła na niemal wszystkie sfery życia. Dotyczy to także - wskazała - pracy zdalnej, z której korzysta duża liczba pracodawców i pracowników.

- Wprowadzona w specustawie możliwość pracy zdalnej została wykorzystana na szeroką skalę - zauważyła minister.

Szefowa resortu rodziny poinformowała, że rząd, nakierowany dobrym odbiorem takiego rozwiązania, rozpoczął prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która pozwoli na stałe wprowadzić instytucję pracy zdalnej do polskiego porządku prawnego.

Minister zaznaczyła, że obecnie trwają prace nad doprecyzowaniem i uregulowaniem zasad pracy zdalnej, aby zabezpieczyć interesy obu stron stosunku pracy.

- Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną - związki zawodowe oraz organizacje pracodawców - na drodze konsensusu stron - dodała.

Konkretne zmiany mają zostać zaproponowane po wakacjach.