Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lipiec: nie może być tak, że Ci którzy stanowią mniejszość, będą nadawać ton wszystkiemu [OGLĄDAJ]

- Jak na razie tej pokory nie widać, trzeba z siebie dać więcej - tak o byłych koalicjantach Zjednoczonej Prawicy w kontekście wczorajszego spotkania kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, mówił na naszej antenie poseł Krzysztof Lipiec.

Autor: Katarzyna Podraza , Michał Kita

22.09.2020 08:30

image Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości pytany o rezultat trzygodzinnych rozmów stwierdził, że o szczegółach opinia publiczna dowie się  w stosownym czasie.

- Myślę, że coraz bliżej zażegnania konfliktu. Na pewno te decyzje, które wczoraj zapadły są odpowiedzialnymi, które mają służyć Polsce, bo w ostatnim czasie dochodziło do wielu napięć i myślę, że to jest ten najwyższy czas, aby sytuację ustabilizować, tak, aby polski rząd miał komfort rządzenia naszym państwem i sądzę, że to nam się niebawem uda - powiedział poseł Lipiec.

Jak podkreślił parlamentarzysta, Prawo i Sprawiedliwość to partia, która wzięła na swoje barki ciężar odpowiedzialności za nasz kraj i zaprosiła na swoje listy członków innych ugrupowań, które teraz komplikują funkcjonowanie obozu rządzącego.

- PiS zaprosiło przedstawicieli małych partyjek, które tak naprawdę dzisiaj stawiają bardzo mocne żądania, mocno się rozpychają, nie dając w zamian zbyt wiele, co pokazały doświadczenia ostatniego głosowania sejmowego. Te małe partyjki próbują dziś stawać okoniem wobec ważnych decyzji, które zapadają w Prawie i Sprawiedliwości i takie zachowania są nie do zaakceptowania - zaznaczył poseł.

Krzysztof Lipiec pytany, czy kryzys Zjednoczonej Prawicy może zmienić coś w strukturze władz sejmikowych, powiedział, że na jakiekolwiek ruchy trzeba będzie poczekać.

- Najpierw musimy zobaczyć, co będzie się działo na górze, jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialność za województwo w sytuacji zarządu mniejszościowego, ale nie wychodźmy przed orkiestrę. Dla nas dużą wartością jest zjednoczenie, tak jak mówił prezes Jarosław Kaczyński, ale nie może być tak, że Ci którzy stanowią mniejszość, będą nadawać ton wszystkiemu. Bo partią rządzącą jest PiS - dodał poseł Lipiec.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia Prawo i Sprawiedliwość Zjednoczona Prawica
other news

Podobne wiadomości

Co dalej z koalicją rządzącą?

Co dalej z koalicją rządzącą?

Punkty Widzenia: czy czeka nas rewolucja na polskiej scenie politycznej? [GŁOSUJ]

Punkty Widzenia: czy czeka nas rewolucja na polskiej scenie politycznej? [GŁOSUJ]

Studio polityczne: jaka będzie przyszłość polskiej sceny politycznej?

Studio polityczne: jaka będzie przyszłość polskiej sceny politycznej?

Krzysztof Lipiec o przyszłości rozmów koalicyjnych

Krzysztof Lipiec o przyszłości rozmów koalicyjnych