Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lider PiS dziękuje za udział w wyborach

Lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podziękował mieszkańcom powiatu starachowickiego za liczny udział w wyborach i wsparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Autor: Anna Głąb

14.07.2020 12:21

image 14.07.2020. Starachowice. Konferencja posła Krzysztofa Lipca. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Andrzejewski - radny Rady Miejskiej w Starachowicach, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskiego PiS i Danuta Krępa - radna powiatu starachowickiego Fot. / Krzysztof Lipiec/Facebook
Komentarze

- Cieszę się, że mieszkańcy powiatu starachowickiego zdali egzamin z wolności. To przejaw, że potrafimy korzystać z demokracji - mówił dziś poseł Krzysztof Lipiec.

Przypomniał, że Andrzej Duda zdobył w powiecie starachowickim ponad 61 proc. głosów, a największe poparcie dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta odnotowano w gminie Pawłów.

- Andrzej Duda jest uosobieniem wartości patriotycznych, a teraz naszym zadaniem jest pomoc w budowaniu wspólnoty narodowej. Podstawą powinny być wartości, które nas łączą - mówił parlamentarzysta.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał także, że w województwie świętokrzyskim Andrzej Duda miał trzeci wynik w Polsce. Zdobył o 100 tys. głosów więcej, niż w pierwszej turze, kiedy zagłosowało na niego ponad 319 tys. osób. W ten sposób ogólnopolskie wynik wyborczy był w znacznej mierze uzależniony od mieszkańców świętokrzyskiego.

Za udział w wyborach i głosy oddane na kandydata Zjednoczonej Prawicy podziękowała także radna powiatu starachowickiego Danuta Krępa.

- Zagłosowaliście za Polską, która jest bezpieczna, w której szanuje się rodzinę i każdego człowieka, bez względu na jego poglądy, zagłosowaliście za Polską, w której realizuje się wielkie inwestycje i która liczy się na arenie międzynarodowej.

Radny Tomasz Andrzejewski, który podczas wyborów pracował jako mąż zaufania, potwierdził, że zaangażowanie mieszkańców było bardzo duże. Do urn przychodziły całe rodziny, a potwierdzeniem takiego stanu jest wysoka frekwencja.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Andrzej Duda wybory prezydenckie Danuta Krępa RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Poseł Lipiec: Cieszymy się, że wygrała Polska plus [OGLĄDAJ]

Poseł Lipiec: Cieszymy się, że wygrała Polska plus [OGLĄDAJ]

Krzysztof Lipiec: dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na Andrzeja Dudę

Krzysztof Lipiec: dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na Andrzeja Dudę