Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Liczba ozdrowieńców rośnie w tempie szybszym, niż liczba nowych przypadków

To jest kolejny dzień, kiedy liczba aktywnych przypadków koronawirusa spada, a liczba ozdrowieńców rośnie w tempie znacznie szybszym, niż liczba nowych przypadków. To świadczy o tym, że sytuacja coraz bardziej się poprawia - poinformował we wtorek wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński.

30.06.2020 12:15
Źródło: PAP

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W czasie konferncji prasowej powiedział, że w kopalni Borynia planowne jest przebadanie 1800 osób. - 800 z nich miało już wykonane testy - powiedział Ciszyński.

Dodał, że zostały stwierdzone nowe ogniska w województwie mazowieckim. - Tutaj nie widzmy żadnych powodów do niepokojów. Służby sanitarne panują nad sytuacją - oświadczył wiceminister zdrowia.

Zaznczył, że mamy „kolejny dzień, kiedy liczb aktywnych przypadków spada”.

- Liczba ozdrowieńców rośnie w tempie znacznie szybszym, niż liczba nowych przypadków. To świadczy o tym, że sytuacja coraz bardziej się poprawia - stwierdził.

W niedzielę zlecono 5 tys. testów. Na pytanie, dlaczego taka liczba, wiceminister powiedział, że „realizowanych jest tyle testów, ile zostaje zleconych”.

- Raportujemy, że wczoraj zostało zleconych ponad 20 tys. testów, a więc sytuacja wróciła do takich wielkości, jakie wykonywaliśmy w czasie standardowych dni - dodał.

Przypomniał, że testy realizowane są w laboratoriach stacjonarnych, w podmiotach leczniczych, punktach „drive thru”, gdzie każdy może przyjechać i mieć zrobiony wymaz, który jest badany i na podstawie tego zdalnie, albo osobiście można uzyskać wynik.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Zdrowie koronawirus