Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Liczba codziennych zakażeń COVID-19 coraz większa [WYKRES]

Minionej doby w województwie świętokrzyskim odnotowano 396 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To kolejny dobowy rekord zakażeń w naszym regionie.

Autor: Dorota Klusek

17.10.2020 11:16

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Pixabay

Służby sanitarne wojewody świętokrzyskiego poinformowały także o śmierci 6 mieszkańców. Wśród nich najmłodsza osoba to 30-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego. Jest i dobra wiadomość - w regionie mamy 27 ozdrowień.

W czołówce, jeśli chodzi o zakażenia znajduje się powiat kielecki, gdzie odnotowano 127 zachorowań. Na drugim miejscu są Kielce - 51 zakażonych, a na trzecim powiat staszowski, gdzie zachorowało 47 osób. Następnie znalazły się: sandomierski - 35, pińczowski - 29, jędrzejowski - 21, kazimierski i starachowicki -po 19 zachorowań, konecki - 15, buski - 14, ostrowiecki - 11, opatowski - 5 i skarżyski - 1.

W danych pojawiły się dwie osoby spoza województwa świętokrzyskiego: z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz proszowickiego.

Niestety, sześć osób w województwie zmarło z powodu koronawirusa. W większości osoby te miały powyżej 80 lat, ale jedna kobieta, mieszkanka powiatu ostrowieckiego, miała 30 lat.

Dobra wiadomość jest taka, że na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 27 ozdrowień w powiatach: koneckim i jędrzejowskim - po 4, w pińczowskim, staszowskim i ostrowieckim - po 3, w opatowskim, sandomierskim, i starachowickim - po 2 oraz po jednym w kieleckim, buskim, kazimierskim i w Kielcach.

W sumie, na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono dotychczas 5034 zachorowania na COVID-19, w tym 102 zgonów oraz 2021 ozdrowień.

Obecnie: 231 osób jest hospitalizowanych, 9401 osób jest poddanych kwarantannie, 1503 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W województwie świętokrzyskim w czerwonej strefie są miasto Kielce oraz powiaty: buski, kielecki, jędrzejowski, pińczowski, skarżyski i włoszczowski.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce RK Końskie koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem [WYKRES]

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem [WYKRES]

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem [WYKRES]

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem [WYKRES]

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Świętokrzyskiem [WYKRES]

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Świętokrzyskiem [WYKRES]