Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekkoatleci znani z pierwszych stron gazet przyjadą w niedzielę do Kielc

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach w niedzielę (02.08) odbędzie się XI Memoriał Zdzisława Furmanka, znanego i cenionego w całym kraju trenera miotaczy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i przestrzegania zaleceń epidemicznych rywalizację ograniczono tylko do konkurencji rzutowych i skoków.

Autor: Maciej Makuła

01.08.2020 15:38

image 12.05.2017 Kielce. VIII Memoriał Zdzisława Furmanka. Na zdjęciu: Jakub Szyszkowski Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Tradycyjnie do Kielc przyjadą lekkoatleci znani z pierwszych stron gazet. Bardzo ciekawie zapowiada się konkurs rzutu oszczepem zarówno wśród kobiet, w którym zmierzą się po raz pierwszy od blisko czterech lat Maria Andrejczyk i Marcelina Witek, jak i mężczyzn, gdzie o zwycięstwo powalczą Marcin Krukowski i Mateusz Kwaśniewski. W konkursie pchnięcia kula rywalizować będą Michał Haratyk z Jakubem Szyszkowskim. Nie możemy zapominać o kieleckich sportowcach. O zwycięstwo w rzucie młotem powalczy Katarzyna Furmanek z KKL, a w skoku w dal jej klubowa koleżanka - Karolina Młodawska.

- Mój ojciec kochał lekką atletykę i pracę z młodzieżą, dlatego na tę imprezę lubią przyjeżdżać zawodnicy z całego kraju – powiedział organizator imprezy, prezes KKL, Grzegorz Furmanek.

- Dla niego najważniejsze było to, aby młody człowiek trenując, osiągał jak najwięcej, żeby się doskonalił, a przy tym, żeby młodzież garnęła się do sportu – dodał prezes Furmanek.

- Nie wyobrażam sobie, aby mogło mnie zabraknąć na tej imprezie. To dziadek zaszczepił we mnie miłość do rzutu młotem i to dzięki niemu osiągam sukcesy – stwierdziła jedna z czołowych polskich młociarek - Katarzyna Furmanek.

Początek zmagań na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza zaplanowano na godzinę 15.00, kiedy to rozpocznie się konkurs skoku o tyczce. Później, bo już o 16.00, rozpoczną się pozostałe konkurencje, czyli rzut oszczepem oraz młotem, pchnięcie kulą, a także skok w dal i trójskok.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekkoatletyka memoriał Furmanka RK Kielce Katarzyna Furmanek Grzegorz Furmanek
other news

Podobne wiadomości

IX Memoriał Zdzisława Furmanka przeszedł do historii

IX Memoriał Zdzisława Furmanka przeszedł do historii

Gwiazdy lekkiej atletyki na memoriale Furmanka

Gwiazdy lekkiej atletyki na memoriale Furmanka

Pojedynek Fajdka z Nowickim ozdobą memoriału Furmanka

Pojedynek Fajdka z Nowickim ozdobą memoriału Furmanka