Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Laptopy do nauki zdalnej dla najbardziej potrzebujących uczniów z gminy Radoszyce

Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów z gminy Radoszyce. Samorząd otrzymał pieniądze, za które zakupił 70 komputerów z programu rządowego „Zdalna szkoła”.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

13.09.2020 21:19

image 13.09.2020. Radoszyce. Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów. Na zdjęciu: Michał Pękala - burmistrz Radoyszyc i dyrektorzy szkół w gminie Radoszyce. Fot. / Urząd Miasta i Gminy Radoszyce

Michał Pękała, burmistrz Radoszyc podkreśla, że sytuacja pandemii jest bardzo dynamiczna i najważniejsze jest dobre przygotowanie placówek i uczniów na wypadek nauczania zdalnego lub hybrydowego.

- Na razie nauczanie odbywa się stacjonarnie, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie za tydzień czy miesiąc. Musimy być przygotowani na plan B, sytuację w której nauczać będziemy hybrydowo - mówi.

Jak mówi burmistrz w pierwszym naborze gmina otrzymała ponad 20 komputerów, a teraz w drugim naborze ponad 50 komputerów trafiło do najbardziej potrzebujących uczniów.

- W pierwszej kolejności komputery trafiły do rodzin najbardziej potrzebujących, które wskazał nam MGOPS. To rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek, jakim jest laptop - mówi.

W sąsiadującej z Radoszycami gminie Łopuszno w Powiatowym Zespole Szkół wykryto zakażenie u kilkunastu nauczycieli i do 19 września zajęcia odbywają się zdalnie.

13.09.2020. Radoszyce. Kolejne komputery do nauki zdalnej trafiły do uczniów. Na zdjęciu: Michał Pękala - burmistrz Radoszyc z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Górnikach Sławomirem StaciwąFot. Urząd Miasta i Gminy Radoszyce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Radoszyce Michał Pękala RK Końskie koronawirus zdalne nauczanie program rządowy „Zdalna szkoła”
other news

Podobne wiadomości

Nowe laptopy dla koprzywnickich szkół

Nowe laptopy dla koprzywnickich szkół

Są laptopy dla uczniów powiatu sandomierskiego

Są laptopy dla uczniów powiatu sandomierskiego

Komputery dla kieleckich uczniów

Komputery dla kieleckich uczniów

Uczniowie z gminy Bliżyn otrzymają komputery

Uczniowie z gminy Bliżyn otrzymają komputery