Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lądowisko w Ostrowcu. Prace rozpoczną się zaraz po świętach

Zaraz po świętach rozpoczną się przygotowania do budowy lądowiska dla śmigłowców ratowniczych na dachu ostrowieckiego szpitala. Za ponad 4,5 mln złotych wykona je warszawska firma Heli Factor, specjalizująca się w tego typu inwestycjach.

Autor: Emilia Sitarska

02.04.2021 16:40

image Wizualizacja lądowiska na Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim Fot. / Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Komentarze

Dr Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych w ostrowieckiej lecznicy informuje, że w pierwszych dniach po świętach montowany będzie dźwig zewnętrzny, pojawi się zaplecze socjalne i budowlane. Później rozpoczną się prawdziwe prace budowalne. Na razie nie będzie utrudnień ani dla medyków, ani dla pacjentów. Zamontowany dźwig będzie wynosił gotowe konstrukcje lądowiska i jego wsparcia na dach budynku „C”.

Koszt budowy lądowiska w całości pokryją pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Starostwo dostało 5 mln złotych. W projekcie zawarto: nadbudowę istniejącej klatki schodowej, a także windy szpitalnej, rozbudowę instalacji wewnętrznych. Wybudowana zostanie także niezależna konstrukcja płyty lądowiska, która będzie podparta na słupach żelbetowych i ścianach nośnych, zamontowany zostanie nowoczesny system oświetlenia nawigacyjnego i naprowadzania w technologii LED.

Wykonawca zobowiązany będzie też do uzyskania decyzji o wpisaniu lądowiska do ewidencji lądowisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz opracowania instrukcji operacyjnej. Wszystko ma być gotowe do końca listopada tego roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

lotnictwo Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Ostrowiec lądowisko dla helikopterów Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
other news

Podobne wiadomości

Lądowisko dla śmigłowców dzięki RFIL

Lądowisko dla śmigłowców dzięki RFIL

Lądowisko na dachu ostrowieckiego szpitala

Lądowisko na dachu ostrowieckiego szpitala

W ostrowieckim szpitalu będzie lądowisko dla śmigłowców

W ostrowieckim szpitalu będzie lądowisko dla śmigłowców

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko

Ostrowiecki szpital będzie miał lądowisko