Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Laboratorium w Podzamczu wykonuje nawet 700 testów na dobę

Prawie 17 tys. badań próbek na wykrycie koronawirusa wykonali dotychczas laboranci z Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, koło Chęcin.

Autor: Iwona Murawska

15.06.2020 12:18

image 15.06.2020 Kielce. Konferencja ws. laboratorium Podzamczu koło Chęcin. Na zdjęciu (od lewej): wicemarszałek Marek Bogusławski i Marcin Zawierucha - dyrektor RCNT Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak informuje Marcin Zawierucha, dyrektor placówki, w laboratorium w ciągu doby wykonywanych jest nawet 700 testów.

- Nasze laboratorium uruchomiliśmy 23 marca. Na początku pracowaliśmy tylko na jedną zmianę, ale z związku z rozwojem pandemii i dynamiczną sytuacją epidemiczną teraz pracujemy już na trzy zmiany. Dobowo wykonujemy od 400 do 700 testów. Dotychczas przebadaliśmy prawie 17 tys. próbek - dodał Marcin Zawierucha.

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia informuje, że nasze województwo posiada wystarczającą liczbę placówek, w których wykonywane są testy na obecność koronawirusa.

- Takie laboratoria działają m.in. Świętokrzyskim Centrum Onkologii oraz w Szpitalu Powiatowym w Sandomierzu. Uważam, że jesteśmy przygotowani na tę nierówną i trudną walkę z pandemią i chorobą COVID-19 - dodał Marek Bogusławski.

Jak informowaliśmy, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy laboratorium, w którym wykonywane będą badania w kierunku COVID-19 uruchomione zostanie także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

test Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Wiceminister Krupka apeluje o badania dla załogi Animexu

Wiceminister Krupka apeluje o badania dla załogi Animexu

Przed maturą obowiązkowe badania na koronawirusa

Przed maturą obowiązkowe badania na koronawirusa

Onkologia wznawia badania

Onkologia wznawia badania