Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Kubuś” lubi podglądać pszczoły ukrytą kamerą

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach będzie miał swój własny ul. W pszczelim domu zostanie zamontowana kamera, która pozwoli na podglądanie życia pożytecznych owadów.

Autor: Dorota Klusek

16.10.2020 12:09

image Zdjęcie ilustracyjne Fot.

Jak wyjaśnia Jolanta Świstak, z „Kubusia”, scena dla młodych widzów ma zamiar przygotować działania edukacyjne, kształtujące proekologicze postawy wśród najmłodszych.

- Pierwszym krokiem do tego jest właśnie postawienie ula. Będzie się on jednak znajdować nie na budynku teatru, ale na dachu kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 76 w Kielcach. Fachową opiekę nad pszczelą rodziną zapewni Liga Ochrony Przyrody w Kielcach – wyjaśnia.

W ulu zostanie zamontowana kamerka – zapowiada Jolanta Świstak.

- Przez tę kamerę, na stronie internetowej teatru, internauci będą mogli wirtualnie „wejść” do tego ula i obserwować online życie pszczół - mówi.

„Kubusiowa” minipasieka miała rozpocząć działalność w niedzielę. W planach był pochód sprzed pomnika Pszczoły Miodnej, który znajduje się u zbiegu ulic Żeromskiego i Zagórskiej, ulicą Sienkiewicza aż przed kamienicę, na której ul będzie się znajdować. Ponieważ jednak Kielce wciąż są w strefie czerwonej, i w związku z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem, wydarzenie zostało odwołane. Uroczystość, w zmienionej formie, odbędzie się kilka dni później i będzie transmitowana online.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” jest kolejną instytucją w Kielcach, która będzie mieć swoją pasiekę. Ule stoją już między innymi na dachu Filharmonii Świętokrzyskiej, Kieleckiego Centrum Kultury i hotelu Best Western.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pszczoła Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce Jolanta Świstak
other news

Podobne wiadomości

Co dalej z przetargiem na teatr „Kubuś”?

Co dalej z przetargiem na teatr „Kubuś”?

Pięciu chętnych, aby pokierować teatrem Kubuś

Pięciu chętnych, aby pokierować teatrem Kubuś

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs