teraz
na antenie

close

KTM Novi Korona Kielce czwarty raz z rzędu mistrzem Polski

Kieleckie Towarzystwo Motorowe Novi Korona, po raz czwarty z rzędu, wywalczyło tytuł klubowego mistrza Polski w motocyklowych rajdach enduro. Ostatnie dwie rundy sezonu 2020 rozegrano w Chełmnie w województwie kujawsko – pomorskim.

Autor: Rafał Szymczyk

25.10.2020 17:33

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / archiwum prywatne

– Trudno się nie cieszyć gdy w tak trudnych czasach, wciąż utrzymujemy się na szczycie – skwitował krótko prezes Ryszarda Bracik.

Zawodnicy KTM Novi Korona zgromadzili łącznie 618,6 punktu. Drugie miejsce, z dorobkiem 458,32 punktu, zajął KS REGA MX Team Ropczyce, a trzecie BKM Bielsko – Biała, który miał na koncie 378,8 punktu.

W klasie E1 tytuł mistrza Polski wywalczył Damian Musiał z KTM Novi Korona, a wicemistrza jego klubowy kolega Rafał Bracik. W kategorii master brązowy medal zdobył kolejny motocyklista kieleckiego klubu Leszek Drogosz.

W Chełmnie Damian Musiał dwukrotnie stał na najwyższym stopniu podium, a Rafał Barcik i Leszek Drogosz na najniższym.

Damian Musiał zakończył sezon 2020 na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.