Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

KSZO zagra z Czarnymi w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski awansował do finału piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. „Pomarańczowo-czarni” w półfinale rozegranym w Łagowie pokonali miejscowy ŁKS Probudex 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył w 43. minucie Fuad Bayramov.

Autor: Maciej Makuła

09.06.2021 21:23

image   Fot. / Tomasz Kaczmarczyk
Komentarze

- Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, bo puchar w tym momencie jest dla nas najważniejszy - powiedział trener KSZO Tadeusz Krawiec. To było wyrównane spotkanie z lekką przewagą Łagowa w sytuacjach podbramkowych, ale na szczęście to my zdobyliśmy zwycięskiego gola. Kluczem do zwycięstwa był bardzo duży spokój Pawła Lipca w bramce, który swoimi interwencjami wprowadził również spokój w grze całego zespołu - dodał Tadeusz Krawiec.

- W przekroju całego meczu na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę. W futbolu chodzi o strzelanie bramek, a z tym mieliśmy bardzo duży problem, chociaż sytuacje ku temu były - stwierdził trener ŁKS Probudex Ireneusz Pietrzykowski.

W drugim meczu półfinałowym Hetman Włoszczowa przegrał z Czarnymi Połaniec 1:3. Bramki dla zwycięzców zdobyli Filip Kępa, Piotr Ferens, a także padł gol samobójczy. Honorowe trafienie dla Hetmana zaliczył Tomasz Makuszewski.

Wieki finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu, w którym zmierzą się KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Czarni Połaniec rozegrany zostanie o godzinie 18.00 w środę, 16 czerwca na Suzuki Arenie w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna - Puchar Polski KSZO Ostrowiec RK Ostrowiec Św. Czarni Połaniec RK Końskie ŁKS Probudex Łagów
other news

Podobne wiadomości

Czarni Połaniec awansowali do III ligi

Czarni Połaniec awansowali do III ligi

Czy Czarni Połaniec powalczą w tym sezonie o awans?

Czy Czarni Połaniec powalczą w tym sezonie o awans?

Czarni Połaniec walczą. Wygrali drugi mecz z rzędu

Czarni Połaniec walczą. Wygrali drugi mecz z rzędu