Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lijewski: pracujemy ciężko i... monotonnie

Piłkarze ręczni KS Kielce kończą drugi tydzień treningów, podczas którego skoszarowani byli w Hotelu Binkowski. Zajęcie prowadzone są codziennie, a czasami nawet dwa razy dziennie.

Autor: Jakub Rożek

06.08.2020 17:56

image 23.07.2020. Kielce. Trening PGE Kielce. Na zdjęciu (rzuca): Artiom Karaliok Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- To może wydawać się monotonne, bo co drugi dzień praktycznie robimy to samo, zmieniają się tylko częstotliwości i obciążenia. Jeżeli jednego dnia mamy mocne, dłuższe interwały, to wiadomo, że następnego będzie to mniejsza objętość i krótsze odcinki. Podobnie jest z pracą na siłowni. Oczywiście, podczas zajęć w hali już pracujemy nad taktyką, np. szlifujmy grę w obronie sześć-zero czy pięć-jeden. Ustawiamy również różne warianty w ofensywie. Jest dużo pracy, ale wszystko fajnie poukładaliśmy i ma to ręce i nogi – wyjaśniał podczas konferencji prasowej grający asystent trenera Krzysztof Lijewski.

Ten mikrocykl mistrzowie Polski zakończą jedynym meczem kontrolnym w Hali Legionów podczas tych przygotowań. W sobotę zmierzą się z innym przedstawicielem PGNIG Superligi zespołem Energa MKS Kalisz, którego nowym trenerem jest Tomasz Strząbała. Spotkanie jest zamknięte dla publiczności.

13 i 14 sierpnia kielczanie zagrają w Mielcu, gdzie w Memoriale Antoniego Weryńskiego wystąpią również Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, NMC Górnik Zabrze, Piotrkowianin Piotrków Trybunlaski, słowacki Tatran Preszów i gospodarze Stal Mielec. Pozostałe sparingi mistrzowie Polski rozegrają na Węgrzech, gdzie zmierzą się z zespołami tamtejszej ekstraklasy m.in. z Telekomem Veszprem i w Berlinie, gdzie w ostatni weekend sierpnia ich rywalami podczas turnieju będą SC Lipsk i gospodarze Füchse Berlin. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lijewski RK Kielce PGNiG Superliga (K) Łomża Vive Kielce
other news

Podobne wiadomości

PGE Kielce będzie trenować intensywniej

PGE Kielce będzie trenować intensywniej

PGE Kielce sięga po Islandczyka

PGE Kielce sięga po Islandczyka

Zmiana w planach PGE Kielce

Zmiana w planach PGE Kielce

Na PGE Kielce - to największa zbiórka w historii zrzutka.pl

Na PGE Kielce - to największa zbiórka w historii zrzutka.pl