Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koronawirus zmieni zasady i finansowanie świętokrzyskich przychodni?

W pierwszym półroczu 2021 roku świętokrzyskie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej będą działać na takich samych zasadach, jak w tym roku i z takim samym ryczałtem. Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wysłał już aneksy umów do wszystkich placówek.

Autor: Iwona Murawska

28.10.2020 14:07

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału funduszu informuje, że umowy z większością lekarzy rodzinnych są podpisane bezterminowo.

- Na 259 tych placówek aż 236 ma z nami umowę zawartą na czas nieokreślony. Natomiast pozostałe 23 mają umowy terminowe i to one otrzymały aneksy już teraz, ponieważ chcemy aby pacjenci czuli się bezpiecznie i wiedzieli, że od nowego roku ich przychodnie będą działać normalnie - mówi dyrektor NFZ.

Jak przypomina Małgorzata Kiebzak, od kilku lat finansowanie na świadczenia w zakresie podstawowej opieki medycznej sukcesywnie rosną.

- W skali kraju w ciągu ostatnich pięciu lat finansowanie przychodni podstawowej opieki zdrowotnej wzrosło o prawie 5 mld zł. Na przyszły rok planowany jest wzrost o kolejne 300 mln zł. Natomiast jeżeli chodzi o świętokrzyskie przychodnie POZ, to od 2015 roku finansowanie tych placówek zwiększyło się o około 166 mln zł, a tylko w tym roku o ponad 60 mln zł - dodała Małgorzata Kiebzak.

Ponadto lekarze podstawowej opieki zdrowotnej otrzymali i otrzymują dodatkowe pieniądze za udzielanie świadczeń związanych z wykrywaniem i leczeniem COVID-19 oraz pokrycie zwiększonych kosztów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym praktyk.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Służba Zdrowia przychodnia RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Zdrowie RK Kielce RK Końskie koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Dramatyczne wydarzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna zmarł, bo lekarze nie chcieli pomóc?

Dramatyczne wydarzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna zmarł, bo lekarze nie chcieli pomóc?

TELEFON INTERWENCYJNY. Kolejki do punktów wymazowych

TELEFON INTERWENCYJNY. Kolejki do punktów wymazowych

TELEFON INTERWENCYJNY. Kiedy przychodnie będą przyjmować pacjentów?

TELEFON INTERWENCYJNY. Kiedy przychodnie będą przyjmować pacjentów?