Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce

Na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce znów będą poruszane tematy związane z wykupieniem od rodziny Hundsdörferów, 72 proc. akcji spółki Korona S.A. Przesunie to w czasie podpisanie umowy z niemieckimi właścicielami pakietu większościowego klubu piłkarskiego.

Autor: Rafał Szymczyk

21.10.2020 12:31 / Aktualizacja 21.10.2020 13:44

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na posiedzeniu, które odbędzie się we wtorek, 27 października, radni mają być poinformowani o wnioskach płynących z audytu spółki Korona S.A., przeprowadzonego przez chorzowską firmę Budoserwis. Zapoznają się także ze szczegółami umowy kupna – sprzedaży kieleckiego klubu.

– Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym przez obie strony projektem umowy, powinni zapoznać się radni. Po konsultacjach prawniczych okazało się, że konieczne jest wprowadzenie drobnej, technicznej korekty do pierwotnego teksu uchwały. Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie, jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu – poinformował Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Chodzi o korektę jednego sformułowania. Dotychczasowy zapis „miasto Kielce obejmie akcje” ma być zastąpiony „miasto Kielce nabędzie akcje”. Zmiana będzie poddana głosowaniu.

Omawianie szczegółów umowy, której treść została już zaakceptowana przez obydwie strony, znów przesunie termin jej podpisania. Wszystko wskazuje na to, że nie stanie się to przed końcem października. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, że nastąpi w drodze korespondencyjnej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna Rada Miasta Korona Kielce Urząd Miasta Kielce RK Kielce Andreas Hundsdorfer Dirk Hundsdörfer Tomasz Porębski Mark Hundsdörfer
other news

Podobne wiadomości

Coraz bliżej finalizacji zakupu akcji Korony Kielce

Coraz bliżej finalizacji zakupu akcji Korony Kielce

Kiedy Kielce kupią akcje Korony? Wciąż nie ma decyzji

Kiedy Kielce kupią akcje Korony? Wciąż nie ma decyzji

Ostatni krok do przejęcia akcji Korony

Ostatni krok do przejęcia akcji Korony

Krzysztof Zając prezesem Korony Kielce do momentu sfinalizowania sprzedaży akcji

Krzysztof Zając prezesem Korony Kielce do momentu sfinalizowania sprzedaży akcji