Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korona znów na sesji. Czy miasto przejmie w końcu klub?

Na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce będą poruszane m.in. tematy związane z wykupieniem od rodziny Hundsdörferów, 72 proc. akcji spółki Korona S.A.

Autor: Rafał Szymczyk

27.10.2020 06:47

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Radni mają być poinformowani o wnioskach płynących z audytu spółki Korona S.A. i zapoznają się ze szczegółami umowy kupna - sprzedaży kieleckiego klubu.

- Z tymi dokumentami, jak również z przygotowanym przez obie strony projektem umowy, powinni zapoznać się radni. Po konsultacjach prawniczych okazało się, że konieczne jest wprowadzenie drobnej, technicznej korekty do pierwotnego teksu uchwały. Mogłoby to trafić na listopadową sesję, ale biorąc pod uwagę sytuację finansową spółki, w naszej ocenie, jej szybkie procedowanie jest bardzo ważne. Zmiany pozwolą na ostateczną finalizację całego procesu - poinformował w minionym tygodniu Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Chodzi o korektę jednego sformułowania. Dotychczasowy zapis „miasto Kielce obejmie akcje” ma być zastąpiony „miasto Kielce nabędzie akcje”. Zmiana będzie poddana głosowaniu.

Omawianie szczegółów umowy, której treść została już zaakceptowana przez obydwie strony, znów przesunie termin jej podpisania. Wszystko wskazuje na to, że nie stanie się to przed końcem października. Z uwagi na fakt, że pandemia COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Niemczech przybiera na sile, podjęto decyzję, że nastąpi w drodze korespondencyjnej.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce rozpocznie się o godzinie 13.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Korona Kielce sesja RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Radni chcą wyjaśnień w sprawie Korony Kielce

Radni chcą wyjaśnień w sprawie Korony Kielce