Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korona Kielce wkrótce w rękach miasta? Takie rozwiązanie coraz bliżej

Bliżej ostatecznego przejęcia Korony Kielce przez miasto. Podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej kieleccy radni zgodzili się na zmianę treści uchwały związanej z przejęciem większościowego pakietu 72 proc. akcji klubu od niemieckich właścicieli.

Autor: Michał Kita

27.10.2020 18:06

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Z wnioskiem o korektę  treści uchwały przyjętej przez radnych w sierpniu, zwrócił się prezydent Kielc. Zmianie uległ dotychczasowy zapis: „miasto Kielce obejmie akcje”, który po zmianie brzmi: „miasto Kielce nabędzie akcje”. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła długa dyskusja, podczas której radni zapoznali się z wynikami audytu przeprowadzonego w klubie. Jak mówił doradca prezydenta adwokat Sławomir Gierada, błąd w uchwale nie miał wpływu na wydłużenie transakcji.

Duże zainteresowanie wywołała informacja przedstawiona przez doradcę Bogdana Wenty, o tym, że prezydent zaproponował Kamilowi Suchańskiemu funkcję prezesa klubu, po tym kiedy miasto stanie się jego jedynym właścicielem.

Przewodniczący rady miasta szybko odniósł się do tej kwestii podkreślając, że formalnie nie jest to możliwe.

- Z prawnego punktu widzenia nie ma opcji łączenia mandatu radnego z pełnieniem funkcji w spółkach, których właścicielem jest miasto. Dziwi mnie, że doradca Sławomir Gierada oraz sztab miejskich prawników nie poinformowali prezydenta o stanie prawnym w tym zakresie. Po drugie, dwa lata temu zawarłem kontrakt z kielczanami na działalność w charakterze radnego. Gdybym zrezygnował z tej funkcji, byłoby to niezrozumiałe dla mieszkańców - dodaje.

Kamil Suchański zadeklarował pomoc w poszukiwaniu nowego kandydata na stanowisko prezesa Korony Kielce po tym, kiedy klub trafi w ręce miasta.

- Wiem, że sytuacja w Koronie nie jest łatwa i może warto pomyśleć o niestandardowych rozwiązaniach. W tym przypadku uważam, że powinien odbyć się jawny i transparenty konkurs na to stanowisko - dodaje.

Ostatecznie radni zgodzili się na zmianę treści uchwały, siedemnastu z nich było za, czterech  przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Do ostatecznego podpisania umowy w sprawie nabycia akcji ma dojść w ciągu najbliższych dni drogą korespondencyjną.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Korona Kielce RK Kielce Sławomir Gierada
other news

Podobne wiadomości

Radni z koronawirusem, jednak sesja odbędzie się. Na niej o miejskim programie in vitro i przyszłości klubu Korona Kielce

Radni z koronawirusem, jednak sesja odbędzie się. Na niej o miejskim programie in vitro i przyszłości klubu Korona Kielce

Korona znów na sesji. Czy miasto przejmie w końcu klub?

Korona znów na sesji. Czy miasto przejmie w końcu klub?

Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce

Korona znów na sesji Rady Miasta Kielce