Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Korona dostanie pieniądze od miasta

Korona Kielce otrzyma od miasta 3,5 mln zł. Za przyznaniem pieniędzy było 10 radnych, sześciu zagłosowało przeciw, sześciu wstrzymało się, a troje radnych nie oddało głosu.

Autor: Paulina Michta

02.12.2021 13:07 / Aktualizacja 02.12.2021 21:37

image 02.12.2021. Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Łukasz Jabłoński, prezes zarządu Korony Kielce zapowiada, że te pieniądze będą przeznaczone na bieżące funkcjonowanie klubu oraz spłatę zaległych zobowiązań. Pytany o to, czy zamierza ubiegać się o kolejne dofinansowanie, odpowiada, że będzie to zależne od tego, w której klasie rozgrywek znajdzie się klub.

- Jeżeli wrócimy do ekstraklasy, to nie powinniśmy mieć takich problemów, ponieważ wpływy z tytułu praw telewizyjnych i samej ligi wzrastają niemal ośmiokrotnie, choć jest to uzależnione od miejsca w tabeli - wyjaśnia prezes. Twierdzi też, że ma przewidziany plan B, gdyby jednak Korona Kielce pozostała w 1. lidze.

- Nie chcę o tym mówić, ponieważ są to sprawy wewnątrz klubu i mogłyby w negatywny sposób oddziaływać na piłkarzy. Jednak przede wszystkim trzeba będzie dopasować klub do warunków 1. ligi, a nie ekstraklasy, bo pamiętajmy, że Korona gra teraz w 1. lidze, ale jej struktury i koszty są ekstraklasowe - wyjaśnia prezes.

Za dofinansowaniem klubu zagłosował Marcin Stępniewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości, który podkreśla, że Korona Kielce jest w 99 proc. spółką miejską, więc rada miasta ponosi za nią odpowiedzialność.

- Jeśli spojrzymy na tę sprawę szerzej i zobaczymy jakie środki przekazywane są na kulturę to zauważymy, że te wydatki są dużo większe niż wydatki na sport. Jeśli podjęliśmy decyzję o tym, by Korona wróciła w ręce miasta, po trudnej sytuacji z poprzednimi właścicielami, to teraz musimy do tej sprawy podejść odpowiedzialnie.

- Będziemy szczegółowo przyglądać się wszelkim decyzjom zapadającym w Koronie i efektom podjętych działań. Liczę na to, że klub wróci do ekstraklasy w przyszłym sezonie i dzięki temu miasto nie będzie musiało dokładać kolejnych pieniędzy. Czekamy także na zewnętrznego inwestora, który przejmie tę spółkę od miasta i będzie ją finansować- dodaje Marcin Stępniewski.

Początkowo spółka prosiła o dofinansowanie w kwocie 5,9 mln zł, jednak radni nie wyrazili na to zgody. Zadłużenie Korony Kielce z poprzednich lat wynosi 8 mln zł.

Za przekazaniem pieniędzy głosowali: Jarosław Karyś, Piotr Kisiel, Zdzisław Łakomiec, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Marianna Noworycka- Gniatkowska i Marcin Stępniewski z PiS, a także Joanna Litwin i Anna Kibortt z klubu Projekt Wspólne Kielc. 

Przeciwni byli: Michał Braun, Katarzyna Zapała, Monika Kowalczyk i Anna Myślińska z KO, a także Joanna Winiarska i Maciej Bursztein z klubu Bezpartyjni i Niezależni.

Wstrzymali się:  Dariusz Kisiel, Arkadiusz Ślipikowski z klubu PiS, Katarzyna Suchańska i  Kamil Suchański, z Bezpartyjnych i Niezależnych oraz Karol Wilczyński z KO.

Głosu nie oddali: Katarzyna Czech- Kruczek z KO, Bożena Sieczka z Nowej Lewicy i Monika Słoniewska z PiS.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Korona Kielce pieniądze radni RK Kielce Marcin Stępniewski Łukasz Jabłoński
other news

Podobne wiadomości

Kieleccy radni z wyższymi dietami

Kieleccy radni z wyższymi dietami

Radni zdecydują o pieniądzach dla Korony i podwyżce dla prezydenta

Radni zdecydują o pieniądzach dla Korony i podwyżce dla prezydenta

Leszek Ojrzyński nie mówi nie

Leszek Ojrzyński nie mówi nie

To już ostatni dzwonek. Korona musi zacząć punktować

To już ostatni dzwonek. Korona musi zacząć punktować