Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Końskie dostały pieniądze na komunikację

Prawie 7 mln zł unijnego dofinansowania od władz województwa otrzyma gmina Końskie na realizację projektu związanego z utworzeniem komunikacji miejskiej. pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

07.07.2020 15:27

image 07.07.2020. Końskie. Podpisanie umów w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa oraz Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich podpisali dziś w tej sprawie umowę. Burmistrz informuje, że powstało już zintegrowane centrum przesiadkowe, czyli dworzec autobusowy, przebudowana została ul. Mostowa, uruchomiono też nowe połączenia i kupiono 9 nowych autobusów. Dziś do floty dołączyły jeszcze 2 autobusy o długości 12 metrów, które będą mogły na pokład zabrać prawie 100 pasażerów.

- Mam nadziejże, że te autobusy pozwolą na obsłużenie takich tras, które przewożą dużą liczbę pasażerów, m.in. z Końskich do Sielpi. To powinno zachęcić mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej - podkreśla włodarz gminy.

Jak dodał, planuje również modernizację 15 przystanków autobusowych. Dodatkowo centrum przesiadkowe uzupełnione będzie o nowoczesne elementy, m.in. wyświetlacze ciekłokrystaliczne, które stworzą multimedialną tablicę informacyjną.

07.07.2020. Końskie. Podpisanie umów w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Obratański - burmistrz KońskichFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Czekaliśmy na podpisanie umowy, ponieważ ona pozwoli nam na rozliczenie już poniesionych wydatków oraz kontynuację inwestycji. Na podstawie preumowy, gmina zleciła, wykonała i zapłaciła za budowę centrum przesiadkowego, budowę ul. Mostowej oraz kupiła autobusy. Teraz dzięki refundacji wydatków będziemy mogli zamówić przystanki wraz z wyposażeniem - podkreślał burmistrz Obratański.

Pod wrażeniem nowych autobusów był marszałek Andrzej Bętkowski. Jak mówił, są nie tylko wygodne, ale też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wpisują się w program niskiej emisji.

Nowe autobusy na trasę Końskie- Sielpia wyjadą w najbliższy weekend.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski komunikacja miejska Krzysztof Obratański RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

„Wizytówka Końskich

„Wizytówka Końskich" odzyska dawny blask

Nowa droga odciąży ruch na zatłoczonym rondzie w Końskich

Nowa droga odciąży ruch na zatłoczonym rondzie w Końskich

W gminie Końskie będzie więcej domów

W gminie Końskie będzie więcej domów