Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koniec nagrodzonych zdjęć na budynku KCK

Jeszcze tylko dziś, do północy, można wysyłać zgłoszenia do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pod hasłem „Życie jest piękne”. Finał odbędzie się 4 grudnia. W tym roku jednak zwycięskie zdjęcia nie pojawią w kasetonach na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury.

Autor: Dorota Klusek

14.10.2020 13:33

image Fot. / Kieleckie Centrum Kultury

Przedsięwzięcie jest organizowane od 2006 roku przez Kieleckie Centrum Kultury. Fotografie mają pokazywać, że życie jest piękne, ale już samą interpretację znaczenia tego hasła organizatorzy pozostawiają uczestnikom. Formuła konkursu jest bardzo otwarta, mogą w im brać udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, dorośli i osoby niepełnoletnie, oczywiście ci ostatni za zgodą opiekunów.

Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak wyjaśnia Izabela Filipczak z Kieleckiego Centrum Kultury, do tej pory napłynęło około 200 zgłoszeń, a to jeszcze nie koniec.

- Można do północy wysłać zgłoszenie, zarówno pocztą tradycyjną jak i drogą elektroniczną. Każde zgłoszenie może zawierać od jednego do ośmiu zdjęć - dodaje.

Oceną prac zajmie się jury, w którym zasiądzie także przedstawiciel Związku Polskich Artystów Fotografików. Komisja wybierze 12 zdjęć, które znajdą się na kartach kalendarza na 2021 rok. Ich autorzy otrzymają nagrody w wysokości 1 tys. zł.

Tradycją było, że zwycięskie kadry były pokazywane w kasetonach na budynku Kieleckiego Centrum Kultury. W tym roku to się zmieni. Augustyna Nowacka, dyrektor tej instytucji wyjaśnia, że pierwszym powodem są oszczędności.

- Analizujemy imprezy pod kątem wydatków. Koszt wydruku fotografii i zamieszczenia ich na budynku KCK wynosi około 30 tys. zł - wyjaśnia.

Dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury wskazuje także na drugą przyczynę zmiany.

- Dużo było uwag, jeśli chodzi o kasetony, że owszem bardzo ładnie oświetlają budynek, ale zdjęcia są mało widoczne - dodaje.

Zdjęcia nagrodzone i wyróżnione, jak co roku zostaną wydrukowane w kalendarzach na 2021 rok (zwycięskie w kalendarzu ściennym, wyróżnione w biurkowym). Oprócz tego znajdą się na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”, natomiast w okresie letnim będą prezentowane na ekspozycji w przestrzeni miejskiej: na Placu Artystów oraz przed Kieleckim Centrum Kultury.

Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów organizatorów, gala finałowa konkursu odbędzie się 4 grudnia, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

W kasetonach na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury pozostaną zdjęcia z ubiegłorocznej edycji konkursu.

Szczegółowy regulamin na internetowej stronie konkursu „Życie jest piękne”.

14.10.2020 Kielce. Plakat konkursu fotograficznego pod hasłem „Życie jest piękne”Fot. Kieleckie Centrum Kultury

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KCK Życie jest piękne RK Kielce konkursy Augustyna Nowacka Związek Polskich Artystów Fotografików
other news

Podobne wiadomości

Wrzesień w KCK z imprezą Targi Kielce Jazz Festival

Wrzesień w KCK z imprezą Targi Kielce Jazz Festival

Weekend z fotografią. Eksperci doradzą pasjonatom

Weekend z fotografią. Eksperci doradzą pasjonatom

Dobra fotografia bez drogiego sprzętu

Dobra fotografia bez drogiego sprzętu

Dużo dobrego boksu w KCK. Świetna oprawa gali Suzuki Boxing Night

Dużo dobrego boksu w KCK. Świetna oprawa gali Suzuki Boxing Night