Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Konecki szpital z ważną akredytacją. Ma ją pięć lecznic w regionie [LISTA PLACÓWEK]

Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich otrzymał akredytację Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że lecznica wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa i spełnia wyśrubowane wymagania dotyczące diagnozowania pacjentów i zakażeń szpitalnych.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

09.09.2021 11:59

image Końskie. Specjalistyczny Szpital im. Świętego Łukasza w Końskich Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Wojciech Przybylski, dyrektor lecznicy informuje, że szpital w Końskich już po raz dziewiąty otrzymuje akredytację, co plasuje go w 20 proc. najlepszych lecznic w kraju. Dodaje, że uzyskanie akredytacji jest możliwe, jeśli spełni się co najmniej 75 proc. z 250 wymogów.

- Ich spełnienie jest bardzo trudne, bo standardy dotyczą wszelkiej działalności szpitala, ale głównie medycznej, czyli leczenia pacjentów, dokumentacji medycznej, zakażeń szpitalnych, infrastruktury i kadry - wymienia.

Dyrektor dodaje, że dla pacjentów posiadanie przez szpital takiej akredytacji oznacza większe bezpieczeństwo, lepszą diagnostykę i mniejsze prawdopodobieństwo zakażenia szpitalnego, niż w placówce bez akredytacji.

- W szpitalu z akredytacją pacjent ma zapewnioną lepszą opiekę medyczną, niż w szpitalu nieakredytowanym - zaznacza.

Szpital otrzymuje akredytację po ocenie dokonanej przez niezależnych ekspertów powołanych przez ministra zdrowia. W Polsce na 900 szpitali akredytację otrzymało 181 podmiotów leczniczych.

W województwie świętokrzyskim to:

- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze w zakresie działalności zakładu leczniczego szpitala w Czerwonej Górze.

- Świętokrzyskie Centrum Onkologii w zakresie działalności Zakładu Stacjonarnych i Całodobowych Szpitalnych Świadczeń Zdrowotnych w Kielcach.

- Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich w zakresie działalności Szpital Specjalistyczny im. Św. Łukasza w Końskich.

- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w zakresie działalności Stacjonarnych Całodobowych Świadczeń Zdrowotnych Szpitalnych w Starachowicach.

- Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie w zakresie działalności zakładu leczniczego Szpitala Specjalistycznego w Staszowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Szpital Powiatowy Końskie Wojciech Przybylski RK Końskie