Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koncert z udziałem Piotra Rubika uświetni kieleckie obchody święta Wojska Polskiego [OGLĄDAJ]

O 10.00 w jednostce na Bukówce rozpoczynają się dziś uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego i setną rocznicą Bitwy Warszawskiej. Jak przypomniał ppłk Paweł Polak – zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych to wyjątkowy dzień dla wszystkich żołnierzy.

Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły

14.08.2020 08:16 / Aktualizacja 14.08.2020 08:42

image 14.08.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu (od lewej): ks. ppor. Dariusz Jarliński - wikariusz parafii garnizonowej w Kielcach, płk Grzegorz Motak – dowódca 10. ŚBOT, ppłk Paweł Polak – zastępca komendanta CPdMZ Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Uroczystości rozpocznie apel z udziałem zaproszonych gości, a zakończy defilada. Jak dodał gość Radia Kielce ze względu na zagrożenie koronawirusem w spotkaniu i obchodach nie będą uczestniczyć kielczanie. Musimy zachować bezpieczeństwo mieszkańców i żołnierzy, aby w razie potrzeby wspomóc służby cywilne.

W sobotę w kościele garnizonowym o 10.00 oprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny, a potem żołnierze będą pełnili wartę przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu Wolności.  Każdy będzie mógł od 11.00 do 13.00 złożyć kwiaty i zapalić znicze.    

Z kolei płk Grzegorz Motak – dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej przypomina, że w niedzielę o 16.00 formacja otrzyma sztandar. To obok powstania brygady najważniejszy moment w jej historii. Tak jak głosi motto na sztandarze to dzień symbolicznego oddania się żołnierzy Bogu, potwierdzenie wierności służby dla Ojczyzny oraz przypomnienie, że  chcemy to robić z honorem.

Na sztandarze obok numeru brygady pojawi się także wizerunek Matki Bożej z Wykusu oraz odznaka cichociemnych nawiązują do patrona formacji majora Eugeniusza Kaszyńskiego "Nurta".     

Niedzielne uroczystości zakończy msza święta o godzinie 18.00 w kościele garnizonowym. Po niej o 19.30 odbędzie się koncert pt " Polska dziękuje. W świętokrzyskim pieśń się niesie". Podczas koncertu dyrygował będzie Piotr Rubik, a wystąpią m.in. Wrocławski Chór Akademicki, Chór Garnizonowy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, Studio Tańca i Stylu Rewanż i wielu innych artystów - przypomina ks. ppor. Dariusz Jarliński, wikariusz parafii garnizonowej w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Święto Wojska Polskiego RK Kielce Bitwa Warszawska
other news

Podobne wiadomości

SETNA ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [HISTORIA]

SETNA ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [HISTORIA]

W niedzielę wielkie święto w rocznicę Bitwy Warszawskiej

W niedzielę wielkie święto w rocznicę Bitwy Warszawskiej

UROCZYSTOŚCI SETNEJ ROCZNICY ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [PROGRAM]

UROCZYSTOŚCI SETNEJ ROCZNICY ZWYCIĘSKIEJ BITWY WARSZAWSKIEJ [PROGRAM]

Wojewoda: razem podziękujmy bohaterom Bitwy Warszawskiej

Wojewoda: razem podziękujmy bohaterom Bitwy Warszawskiej