Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koncert w Folk Radiu. Zagra kapela Ciekoty

W niedzielę (21.02.), o godz. 18.00, zapraszamy na koncert Kapeli „Ciekoty” zarejestrowany podczas Przysuskich Spotkań Chórów. To świetne ludowe muzykowanie, z pełnymi humoru, oryginalnymi zapowiedziami śpiewającego kontrabasisty Adama Młodawskiego, owacjami przyjęte przez publiczność.

Autor: Marzena Ślusarska

21.02.2021 08:06

image Kapela Ciekoty Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Kapela „Ciekoty” powstała w 1995 przy Kole Gospodyń Wiejskich w rodzinnej wsi, od której wzięła swą nazwę. Kapelę założył Ludwik Michta i kierował nią przez dziesięć lat, a następnie kierownictwo objął syn Grzegorz Michta, grający na akordeonie i harmonii polskiej. Kapela „Ciekoty” kultywuje folklor z miłości i potrzeby serca. W jej repertuarze znajdują się utwory głównie z regionu świętokrzyskiego grane  w sposób tradycyjny lub zaaranżowane folkowo.

Od roku 1997 kapela zdobywa laury prestiżowych konkursów, w tym: czterokrotnie Grand Prix im. Piotra Gana – na Buskich Spotkaniach z Folklorem, „Jawor – u źródeł kultury”, „Stara Tradycja” – Warszawa, Festiwalu Scyzoryki. W roku 2014 kapela nagrała płytę: „Kapela Ciekoty. Świętokrzyskie tańcowanie”.  

Kapela Grzegorza Michty „Ciekoty” wystąpi w składzie: Grzegorz Michta – akordeon, w zastępstwie  za muzyka kapeli, Kamila Powrózka, zagra Katarzyna Wójcik – skrzypce, Ernest Ściegienny – klarnet, Piotr Grzegorczyk – bęben, Adam Młodawski – kontrabas, śpiew i prowadzenie koncertu.

Do usłyszenia na fokradio.pl

Koncert powtórzymy w Folk Radio 7.03., także o godz. 18.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

koncert Ciekoty folk radio RK Kielce kapela Ciekoty
other news

Podobne wiadomości

Wyjątkowy koncert w Folk Radiu

Wyjątkowy koncert w Folk Radiu

Koncert w Folk Radiu. Wystąpi Drum Freaks

Koncert w Folk Radiu. Wystąpi Drum Freaks

Koncert w Folk Radiu. Wystąpi Zakopower

Koncert w Folk Radiu. Wystąpi Zakopower

Caarantuohill - koncert w Folk Radiu

Caarantuohill - koncert w Folk Radiu