Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koncert na zamku. W programie arie i duety oraz utwory z Kabaretu Starszych Panów

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbędzie się dzisiaj koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Wystąpią sandomierzanin, solista Teatru Wielkiego w Łodzi Arkadiusz Jakus - bas, a także Michał Sobiech - baryton z Opery na Zamku w Szczecinie oraz Marcin Werner - kompozytor, dyrygent i pianista.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

08.08.2020 08:27

image Arkadiusz Jakus - bas, Ewa Szpakowska - fotepian Fot. / Politechnika Łódzka

Arkadiusz Jakus otrzymał nagrodę dla najlepszego basa na IV Międzynarodowym Konkursie im. Adama Didura. Jest finalistą międzynarodowych konkursów wokalnych takich jak Ars et Gloria w Katowicach, czy Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Dwukrotny stypendysta Elisabeth Luxton Memorial Scholarship, dzięki któremu doskonalił swój warsztat w Berlin Opera Academy. Brał udział w kursach mistrzowskich m. in. Ks Andrzeja Saciuka, Sergeya Leiferkusa, Roberty Alexander. Powiedział, że bardzo cieszy go koncert w rodzinnym  mieście, ponieważ zależy mu na przybliżaniu muzyki operowej sandomierzanom i turystom.

Dzięki współpracy z innymi artystami, zaistniała możliwość zorganizowania takiego wydarzenia. Program koncertu podzielony jest na dwie części. W pierwszej można będzie usłyszeć arie i duety z oper takich kompozytorów jak np. Wolfgang Amadeusz Mozart, Stanisław Moniuszko, George Bizet. Druga część będzie miała charakter musicalowo- operetkowy. Przypomniane zostaną utwory Kabaretu Starszych Panów.

Początek koncertu o godzinie 19 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

koncert zamek w Sandomierzu RK Sandomierz