Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Komedia na scenie Bazy Zbożowej

Spektakl pod tytułem „Księżniczka na opak wywrócona” będzie można obejrzeć w sobotę 1 sierpnia na scenie w Bazie Zbożowej. O godzinie 19 w małej hali gościnnie wystąpi teatr The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego. Zespół najchętniej sięga po komedię.

Autor: Dorota Klusek

01.08.2020 12:08

image „Księżniczka na opak wywrócona” - teatr The M.A.S.K. Fot. / materiały prasowe

Historia, która zostanie zaprezentowana na scenie dzieje się w księstwie Parmy w XVII wieku. Książę Parmy, Roberto i księżniczka Mantui, Diana są w sobie szaleńczo zakochani lecz z powodu konfliktu między ich rodami nie mogą być ze sobą. Książę obmyśla więc „genialny plan” uprowadzenia księżniczki, nic jej o tym nie mówiąc. Wykonanie zadania zleca mało rozgarniętemu, ale wiernemu Lisardo. Wszystko się jednak komplikuje, gdy zamiast księżniczki porwana zostaje służąca. 

The M.A.S.K. został założony w Bielsku Podlaskim w 2012 roku przez Mateusza Sacharzewskiego (absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, wydział aktorski).

W The M.A.S.K. działa kilka zróżnicowanych wiekowo grup. Łącznie około 40 osób. Zespół trzykrotnie występował gościnnie dla Polonii w Brukseli, dwukrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Studenckich „The Mask” w Tbilisi w grudniu 2018 i 2019 roku. Z sukcesami, do Polski wrócili z nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego aktora komediowego.

Do obejrzenia spektaklu zachęca zachęca Dorota Anyż, prezes Fundacji Studio TM, prowadzącej Teatr Zbożowy.

- Spektakl jest grany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt nosił nazwę „Teatr po Szkole” - mówi.

Wstęp jest wolny. Ilość miejsc ograniczona z powodu pandemii. Kto nie zdąży sztuki zobaczyć w sobotę, będzie miał na to szansę w niedzielę, 2 sierpnia. Będzie ona prezentowana na rynku w Chęcinach w ramach II Festiwalu Teatralnego „OTE”. O godzinie 15 pokazany zostanie „Kurdeflak” w wykonaniu Teatru Zbożowego, a o godz. 17 - „Księżniczka na opak wywrócona” w wykonaniu Teatru The M.A.S.K.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sztuka Teatr Baza Zbożowa RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kielecki teatr w tanecznej elicie

Kielecki teatr w tanecznej elicie

Kielecki teatr w polskiej elicie [OGLĄDAJ]

Kielecki teatr w polskiej elicie [OGLĄDAJ]

W Rytwianach powstanie teatr amatorski

W Rytwianach powstanie teatr amatorski