Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejny urzędnik magistratu zakażony koronawirusem

Wraca zdalna praca i dyżury urzędników sandomierskiego magistratu. Ma to związek z potwierdzeniem drugiego przypadku koronawirusa u pracownika urzędu.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

29.07.2020 14:58

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wczoraj informowaliśmy o chorej pracownicy wydziału finansowego. Kolejny przypadek stwierdzono u osoby z tego samego wydziału.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podczas wideokonferencji zapowiedział wprowadzenie obostrzeń w pracy urzędu w trosce o zdrowie pracowników i mieszkańców. Większość personelu pracuje zdalnie, w poszczególnych wydziałach prowadzone są dyżury po jednym pracowniku, pozostali są pod telefonami na wypadek gdyby trzeba było skonsultować jakąś sprawę. Mieszkańcy mogą załatwiać sprawy w urzędzie, ale bez wchodzenia do środka.

Burmistrz dodał, że w związku z dużym ruchem turystycznym w mieście i przypadkami koronawirusa rozważa przeprowadzenie dezynfekcji płyty Rynku, ławek i chodników. Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, trwają rozmowy ze specjalistami, czy takie działania byłyby zasadne i skuteczne.

Teraz sandomierski sanepid, wraz z urzędem miasta, ustalają listę osób, które w ostatnich dwóch tygodniach miały bezpośredni kontakt z chorymi urzędniczkami. Wszyscy zostaną przebadani pod kątem koronawirusa. Takie badanie przeszedł już burmistrz Marcin Marzec - wynik jest ujemny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Marcin Marzec koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus w sandomierskim magistracie. Urząd zamknięty dla interesantów

Koronawirus w sandomierskim magistracie. Urząd zamknięty dla interesantów

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt