Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejny sandomierski ksiądz chory na COVID-19

Kolejny ksiądz z Sandomierza jest chory na COVID-19. Tym razem to wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. W ubiegły wtorek, koronawirusa stwierdzono u proboszcza tej parafii w prawobrzeżnej części miasta. Chory wikariusz przebywał na kwarantannie od momentu wykrycia patogenu u przełożonego.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

21.07.2020 10:31

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

W związku z nowym przypadkiem, Państwowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu prosi o telefoniczny kontakt wszystkie osoby, które od 6 do 13 lipca tego roku miały bezpośredni kontakt z obydwoma kapłanami.

Leszek Zbrojkiewicz, dyrektor sanepidu w Sandomierzu wyjaśnia, że chodzi przede wszystkim o np. dłuższą rozmowę twarzą w twarz z księdzem, podczas załatwiania formalności w kancelarii, albo dłuższe podanie ręki. Wikariusz przechodzi chorobę bezobjawowo. Lekarz pozwolił mu na przebywanie w izolacji domowej, przy spełnieniu wszystkich wymaganych zasad bezpieczeństwa.

Od początku epidemii, czyli od połowy marca w powiecie sandomierskim na koronawirusa zachorowało 16 osób. Nie było przypadków śmiertelnych.

Numery telefonów pod które należy się zgłaszać w godzinach od 7.30 do 15.15, to: 15 832 22 63, 15 832 23 22 oraz komórkowe: 606 825 157 i 730 825 157.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sanepid RK Sandomierz Powiatowy Inspektor Sanitarny koronawirus Leszek Zbrojkiewicz
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt

Koronawirus w sandomierskiej parafii. Sanepid prosi o kontakt