Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejne przypadki koronawirusa w świętokrzyskich szkołach

Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, w kilku przypadkach placówki czekają na decyzję sanepidu, w innych inspekcja uznała, że nie ma potrzeby, by przechodziły na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

Autor: Daniel Lenart

23.09.2020 10:26 / Aktualizacja 23.09.2020 12:21

image Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Zespół Szkół w Rudkach, tam jest nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu, a dwóch innych przebywa na kwarantannie. Placówka czeka na decyzję sanepidu czy jest konieczność pracy zdalnej. W Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach koronawirusa ma jedna uczennica, ale szkoła pracuje normalnie - mówi kurator.

Koronawirusa stwierdzono też u jednego nauczyciela w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, ale tam sanepid również uznał, że nie ma potrzeby wprowadzania nauki zdalnej. Podobnie jest w I LO w Kielcach, tam jednak COVID-19 wykryto u jednego z uczniów. Na decyzję inspekcji czeka Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki, gdzie zakażony jest jeden z uczniów.

- Szkoły, które pracowały w trybie hybrydowym, pracują tak nadal. To jest Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego oraz III i V Liceum i Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach oraz oddział przedszkolny w Piotrkowicach, gmina Wodzisław - mówi Kazimierz Mądzik.

Do normalnej pracy wrócił dziś Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie. Tam COVID-19 wykryto u 18 nauczycieli, ale prawie wszyscy już wrócili do zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Łopuszno Sanepid I LO im. S. Żeromskiego Kazimierz Mądzik RK Kielce koronawirus zdalne nauczanie
other news

Podobne wiadomości

Infekcje COVID-19 w kolejnych świętokrzyskich szkołach

Infekcje COVID-19 w kolejnych świętokrzyskich szkołach