Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejne miliony na informatyzację świętokrzyskich szpitali

Siedem placówek medycznych z terenu województwa świętokrzyskiego otrzymało ponad 4 mln złotych wsparcia na rozwój systemów i infrastruktury informatycznej.

Autor: Michał Kita

15.07.2020 19:41

image 15.07.2020. Kielce. Podpisanie umów dotyczących informatyzacji placówek medycznych. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Bodo - sekretarz województwa, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego - wsparcie, to element realizowanego do 2018 roku programu InPlaMed, który ma na celu między innymi poprawę jakości obsługi pacjentów.

- Dodatkowe wsparcie jest możliwe, dzięki wygospodarowaniu w Regionalnym Programie Operacyjnym kwoty ok. 4,1 mln złotych. Te środki pozwolą na wzbogacenie i modernizację systemu informatycznego placówek ochrony zdrowia. Dzięki temu system będzie szybszy, nowocześniejszy i z pewnością będzie służył mieszkańcom jeszcze lepiej niż do tej pory - dodaje.

Ponad 500 tys. złotych na informatyzację trafiło do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Jak informuje dyrektor lecznicy prof. Stanisław Góźdź, łącznie w ramach projektu do ŚCO trafiło prawie 5 mln złotych, które w znaczący sposób wpłynęły także na jakość i szybkość obsługi pacjentów.

- Dotychczas wymieniliśmy między innymi cały klaster serwerów, nowe macierze i systemy, co wpływa wydatnie na jakość i szybkość obsługi. Musimy mieć świadomość, że drogą elektroniczną przekazujemy całe obrazy np. rezonansu magnetycznego czy pozytonowej tomografii emisyjnej - wyjaśnia.

Stanisław Góźdź dodaje, że dzięki sukcesywnej informatyzacji służby zdrowia w województwie wchodzimy w nową erę jakości informatycznej.

Oprócz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dodatkowe środki na informatyzację otrzymały mm.in szpitale w Końskich, Skarżysku Kamiennej i Włoszczowie.

Galeria zdjęć Kielce. Podpisanie umów dotyczących informatyzacji placówek medycznych (15.07.2020) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski ŚCO RPO RK Kielce dofinansowanie
other news

Podobne wiadomości

Samorządy otrzymają wsparcie na realizację usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych

Samorządy otrzymają wsparcie na realizację usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych

Rządowe wsparcie dla powiatu ostrowieckiego

Rządowe wsparcie dla powiatu ostrowieckiego

Miliony na wsparcie DPS w walce z wirusem

Miliony na wsparcie DPS w walce z wirusem

Rządowe pieniądze na wsparcie seniorów

Rządowe pieniądze na wsparcie seniorów