Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Klub z Suchedniowa zagra w finale europejskiego pucharu

Finał europejskiego pucharu TT Inter Cup, w którym mieli zagrać tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicza 1924 Suchedniów prawdopodobnie rozegrany zostanie we wrześniu.

Autor: Marek Cender , Maciej Makuła

08.06.2020 06:44

image 11.01.2020 Suchedniów. 11. kolejka I ligi: Orlicz Global Pharma Suchedniów - Strzelec Frysztak Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Dwumecz, w którym suchedniowianie mieli zagrać z włoskim ASC TT Sarnthein Raiffeisen miał być rozegrany w marcu, ale z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki pucharowe zostały zakończone.

Władze europejskiej federacji tenisa stołowego zmieniły jednak decyzję i zaplanowały finał, który rozegrany zostanie w formie jednego spotkania po wakacjach tego roku w Suchedniowie.

– W niedzielę w godzinach wieczornych otrzymaliśmy informację od organizatora rozgrywek pucharowych, że jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą, to finał TT Inter Cup zostanie dokończony – powiedział prezes Orlicza Maciej Glijer.

- Oczywiście zgłosiliśmy gotowość do gry. Nie wiem, jaką decyzję podjęła przeciwna drużyna, ale mam nadzieję, że również chcą zagrać w tym meczu. Nie mam również pojęcia jak zostanie to wszystko rozwiązane, bo wiadomo, że Carlos Franco i Maciej Karmoliński nie są już naszymi zawodnikami. Jeśli będzie taka potrzeba to będziemy starali się wypożyczyć ich na to jedno spotkanie. Czekamy teraz na kolejny krok federacji – dodał prezes Glijer.

Jednocześnie europejskie władze tenisa stołowego zaproponowały drużynie Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, jako finaliście tegorocznego TT Inter Cup udział w przyszłorocznych rozgrywkach. Prezes Glijer oczywiście zgłosił chęć uczestnictwa swojego zespołu.

Tenisiści stołowi z Suchedniowa  w swoim debiutanckim starcie w TT Inter Cup radzą sobie bardzo dobrze. Global Pharma Orlicz 1924 do spotkania finałowego wywalczyła awans po pewnej wygranej nad francuskim Ingre TT 4:0. Z kolei w ćwierćfinale pierwszoligowiec pokonał na wyjeździe niemiecki TSV Korntal Tischtennis 4:1. Wcześniej, bo w fazie grupowej, tenisiści stołowi z Suchedniowa ograli Tatran KRPA Hostinne (Czechy) i Entac Enschede (Holandia).

Finalista pucharu, włoski ASC TT Raiffeisen Sarnthein w półfinale wyeliminował innego polskiego przedstawiciela w TT Inter Cup – Klub Sportowy Wamet Dąbcze.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Suchedniów tenis stołowy Orlicz RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Maciej Pietkiewicz wraca do Orlicza

Maciej Pietkiewicz wraca do Orlicza

Global Pharma Orlicz Suchedniów zakończył rozgrywki

Global Pharma Orlicz Suchedniów zakończył rozgrywki

Orlicz lepszy od Tatrana. Udana inauguracja europejskich pucharów

Orlicz lepszy od Tatrana. Udana inauguracja europejskich pucharów

Orlicz zwycięzcą turnieju

Orlicz zwycięzcą turnieju